Salon republiky

Objevte, proč se Hradci Králové
přezdívá Salon republiky

6 šifer
spjatých s Hradcem Králové
2 bonusy
tekoucí a hučící
2 hodiny
nebo budete rychlejší?
6 cihliček
ze kterých to sestavíte

Vyrazte se svými přáteli
zažít pořádné dobrodružství!

Zveme vás na prohlídku města na soutoku Labe a Orlice. Budete k ní potřebovat kromě nohou také hlavu a chuť objevovat nádheru, kolem které byste možná jinak jen proběhli.

Je zcela jedno, zda pojem Salon republiky dobře znáte, nebo se s ním setkáváte poprvé. Rádi bychom vám ukázali, jak o jeho výstavbě mohly koncem předminulého století referovat místní plátky. Hradecké C.K. poštovské noviny jsme si pro potřeby hry vymysleli, ale vše ostatní je realita. Barokní opevnění bylo skutečně odstraněno a pod vedením starosty Františka Ulricha se Hradec v následujících třech dekádách proměnil z pevnosti v inspirativní učebnici předválečné i meziválečné urbanistiky.

Do jejich stránek se nesmazatelně zapsali významní architekti a umělci jako Jan Kotěra, František Sander, Oldřich Liška, Josef Fňouk, Jan Rejchl, ale především Josef Gočár, autor mnoha zdejších staveb, ale především celkové radiálně okružní koncepce městské výstavby. Byl to Gočár, kdo obklopil hradecké staré město pásem zeleně a vody, určil, kolik pater mohou mít nové domy a jaký by měl být poměr parků k zastavěné ploše.

Vydejte se teď s místními pisálky na cestu po zajímavých místech této éry. Třeba mezi řádky vyčtete příběh Hradce Králové jako Salonu republiky!

 

Vyrazte na hru

Hru provozuje agentura CzechTourism v rámci propagace oslav Společného století.

Vstup do hry je zdarma a všechny potřebné informace ke hře, včetně informace kde a jak získat herní brožuru najdete na stránce hry - hry.spolecnestoleti.cz/salon.

Detaily hry:

Pro koho je hra určená: Hra je určena pro 2-5 členné týmy. Vznikla primárně pro dospělé hráče, ale děti (10+) se do dílčích úkolů dokážou zapojit také. Hra se dá s pomocí spoluhráčů absolvovat i s kočárkem, ale vyžaduje to trochu vynalézavosti, zejména u prvního stanoviště.
Obtížnost hry: Středně těžká hra (nemusíte mít předchozí zkušenost se šifrovacími či únikovými hrami, ale jednotlivé úlohy vám mohou dát chvíli zabrat)
Délka hry: Věříme, že celou trasu hry (cca 2 km) zvládnete pohodlným tempem do dvou hodin.
Potřebné vybavení: Herní brožura (získáte na startu hry v Turistickém informačním centru, případně si ji můžete sami vytisknout), plně nabitý chytrý telefon s připojením na internet, tužka, papír a nůžky. Pokud jste netrpěliví, může se vám hodit i průhledná lepící páska, ale jde to i bez ní.

Správce hry:
Luděk Hrnčíř, +420 720 737 390
hrncir@cryptomania.cz

Kdy můžete hrát
Hra je otevřená pořád. Pokud máte herní brožuru, můžete vyrazit kdykoliv.
Místo startu
Úpatí Gočárových schodů
Komenského 249/15, Hradec Králové

Výsledková listina

1. Méďové 80 b. 1:18:45
2. CI5 80 b. 1:56:28
3. Breberky a Kloníčci 80 b. 1:59:20
4. Banda 80 b. 2:00:28
5. Sekilos 80 b. 2:00:29
6. Family 80 b. 2:22:59
7. Captains 80 b. 2:23:25
8. ChutNaKafe 80 b. 2:40:16
9. Fellowship of Honzing 80 b. 3:47:50
10. Švandovky 80 b. 3:50:13

Celkové výsledky