Lehká hra v Hradci Králové pro dospělé

Salon republiky

Objevte, proč se Hradci Králové přezdívá Salon republiky.

Zveme vás na prohlídku města na soutoku Labe a Orlice. Budete k ní potřebovat kromě nohou také hlavu a chuť objevovat nádheru, kolem které byste možná jinak jen proběhli.

Je zcela jedno, zda pojem Salon republiky dobře znáte, nebo se s ním setkáváte poprvé. Rádi bychom vám ukázali, jak o jeho výstavbě mohly koncem předminulého století referovat místní plátky. Hradecké C.K. poštovské noviny jsme si pro potřeby hry vymysleli, ale vše ostatní je realita. Barokní opevnění bylo skutečně odstraněno a pod vedením starosty Františka Ulricha se Hradec v následujících třech dekádách proměnil z pevnosti v inspirativní učebnici předválečné i meziválečné urbanistiky.

Do jejich stránek se nesmazatelně zapsali významní architekti a umělci jako Jan Kotěra, František Sander, Oldřich Liška, Josef Fňouk, Jan Rejchl, ale především Josef Gočár, autor mnoha zdejších staveb, ale především celkové radiálně okružní koncepce městské výstavby. Byl to Gočár, kdo obklopil hradecké staré město pásem zeleně a vody, určil, kolik pater mohou mít nové domy a jaký by měl být poměr parků k zastavěné ploše.

Vydejte se teď s místními pisálky na cestu po zajímavých místech této éry. Třeba mezi řádky vyčtete příběh Hradce Králové jako Salonu republiky!

6 šifer

spjatých s Hradcem Králové

2 bonusy

tekoucí a hučící

2 hodiny

nebo budete rychlejší?

6 cihliček

ze kterých to sestavíte

Pokud chcete vědět víc, koukněte na detaily hry.

Hrajte!

Hru již není možné absolvovat

Hra byla v září roku 2021 ukončena.

Parametry hry

Aby vás na startu hry nic nepřekvapilo

Pro koho je hra určená

Hra je určena pro 2-5 členné týmy. Vznikla primárně pro dospělé hráče, ale děti (10+) se do dílčích úkolů dokážou zapojit také. Hra se dá s pomocí spoluhráčů absolvovat i s kočárkem, ale vyžaduje to trochu vynalézavosti, zejména u prvního stanoviště.

Obtížnost hry

Středně těžká hra (nemusíte mít předchozí zkušenost se šifrovacími či únikovými hrami, ale jednotlivé úlohy vám mohou dát chvíli zabrat)

Délka hry

Věříme, že celou trasu hry (cca 2 km) zvládnete pohodlným tempem do dvou hodin.

Potřebné vybavení

Herní brožura (získáte na startu hry v Turistickém informačním centru, případně si ji můžete sami vytisknout), plně nabitý chytrý telefon s připojením na internet, tužka, papír a nůžky. Pokud jste netrpěliví, může se vám hodit i průhledná lepící páska, ale jde to i bez ní.

Kdy můžete hrát?

Hra je již uzavřena.

Místo startu

Úpatí Gočárových schodů
Komenského 249/15, Hradec Králové

Výsledková listina

Primárním kritériem hodnocení je počet získaných bodů, sekundárním pak dosažený čas.

Error: results not available
Mohlo by vás zajímat