Lehká hra v Brně pro rodiny s dětmi

Tajemný deník

Zabraň konci civilizace, nastup do zážitkového zoo busu a zjisti, co má společného hrášek, lachtan a cestování časem. Brněnská zoologická zahrada připravila na toto léto novinku v podobě zábavné interaktivní hry pro rodiče a dítě ve věku od 7 do 14 let.

Jízda speciálním autobusem a návštěva Zoo Brno se tak promění v napínavou a vtipnou detektivku, pátrající po hlubších zákonech přírody. Inspirací pro celý zážitek je osobnost G. J. Mendela. Jeho zvídavost, schopnost pozorovat věci kolem sebe a dávat je do souvislostí. Chceš být jako on?

Během července a srpna 2022 odjíždí každý den v 9:30 ze zastávky na náměstí Svobody Zážitkový zoobus, který vás s jednou mezi zastávkou doveze až do brněnské zoologické zahrady. A věřte, že se během jízdy rozhodně nebudete nudit! V zoobuse dostanete Detektivní deník a informace k šifrovací hře. V zoo vás pak čeká 5 stanovišť a 1 bonusové, ale nebojte, nebudeme vás honit horem spodem, během hry neujdete ani 2 km. Navíc v ceně celé hry je krom dopravy a vstupenky i jedna jízda vláčkem na Mniší horu.

Pojďte si užít čas jeden na jednoho, vyluštit u toho pár šifer, vyřešit jednu záhadu, dozvědět se něco nového o zvířatech i sami o sobě a pak si užít celou zoo!

5 stanovišť

které na vás čekají

1 záhada

která potřebuje vyřešit

2 hráči

rodič a dítě

Zoo bus

plný zážitků

Pokud chcete vědět víc, koukněte na detaily hry.

Hrajte!

Jak začít hru?

Všechny potřebné informace ke hře najdete na na stránce hry, včetně informace kde a jak začít a registračního formuláře pro váš tým.

Hru provozuje a udržuje Zoo Brno – https://www.zoobrno.cz/.

Vyberte si termín a čas hry a kupte si vstupenku v rezervačním systému brněnské zoo.

Parametry hry

Aby vás na startu hry nic nepřekvapilo

Pro koho je hra určená

Hra je určena pro dvoučlenné rodinné týmy (rodič a dítě, přibližně 7–14 let)

Obtížnost hry

Rodinná hra – šifry nejsou až na výjimky příliš obtížné. To ovšem neznamená, že se u nich dobře nepobaví i dospělí.

Délka hry

Během hry ujdete max 1,5 km a věříme, že ji dokončíte za dvě hodiny.

Potřebné vybavení

Alespoň 1 chytrý telefon s připojením na internet, Detektivní deník (dostanete ho v zoobuse), tužku, chvíli vašeho času a chuť hrát. To je vše!

Kdy můžete hrát?

Zážitkový zoobus odjíždí každý den během prázdnin 2022 v 9:30. Vstupenku a termín je potřeba zarezervovat v rezervačním systému.

Místo startu

Speciální zastávka na náměstí Svobody

Výsledková listina

Primárním kritériem hodnocení je počet získaných bodů, sekundárním pak dosažený čas.

Pořadí Název týmu Získané body Celkový čas
1. Děd vševěd a všudybýlek 60 b. 00:02:21
2. Aja a Aram 60 b. 00:04:07
3. Lea a Sara 60 b. 00:11:19
4. Títa a Šmudla 60 b. 00:51:24
5. Aclav a atet 60 b. 01:05:26
6. Leguan 60 b. 01:29:59
7. Marousl a Maminečka 60 b. 01:44:16
8. MonsterTrack a Hrasek 60 b. 01:53:18
9. Veverka 60 b. 01:53:40
10. Vočko a Vočko 60 b. 01:56:01
11. Veverka Terka a Pandík 60 b. 01:57:40
12. David a Máma 60 b. 02:09:19
13. Black a Zvídalka 60 b. 02:15:38
14. Johann Gregor Breile a Pikachu 60 b. 02:31:05
15. Pikachu, Jedlík 60 b. 02:35:58
16. Maradona 60 b. 02:36:28
17. Bublibnka a mamka 60 b. 02:54:03
18. Holmes a Watson 60 b. 02:55:27
19. Panda a Tučňák 60 b. 03:02:50
20. Ksiltak a Taťuš 60 b. 03:06:47

Zobrazit výsledky všech týmů

Mohlo by vás zajímat
Šifrovací adventní kalendář 2022
Šifrovací adventní kalendář 2022

Psali jste si o něj už od léta. Ale dále už čekat nemusíte – tady je! Adventní šifrovací kalendář Cryptomania. Týdny jsme studovali zajímavé vánoční zvyky ve světě a další týdny jsme na vymýšleli zajímavé (a samozřejmě zapeklité) šifry. Tak si jej užijte a ať se líbí!

Jak jsme neprošli TMOU!
Jak jsme neprošli TMOU!

Krátké pojednání především pro ty, kdo netuší, co je to ta tma napsaná velkými písmeny s vykřičníkem.

Kulatá a červená stopa
Kulatá a červená stopa

Je to tady. Už to můžeme prozradit. Na Vánoce připravujeme zbrusu novou detektivní šifrovací hru z naší dílny. Opět jsme ji oblékli do originálního příběhu a ozdobili šiframi. Vydáte se spolu s detektivy londýnského Scotland Yardu vyřešit Případ jablka sváru?