Tajemný
deník
dobrodružná šifrovací hra v brněnské zoo

O hře

Zabraň konci civilizace, nastup do zážitkového zoo busu a zjisti, co má společného hrášek, lachtan a cestování časem. Brněnská zoologická zahrada připravila na toto léto novinku v podobě zábavné interaktivní hry.

Tajemný deník je týmová šifrovací hra v brněnské zoo navazující na Zážitkový bus. Jízda speciálním autobusem a návštěva Zoo Brno se tak promění v napínavou a vtipnou detektivku, pátrající po hlubších zákonech přírody. Inspirací pro celý zážitek je osobnost G. J. Mendela. Jeho zvídavost, schopnost pozorovat věci kolem sebe a dávat je do souvislostí.

Co je to šifrovací hra?

Hra, kdy procházíte předem připravenou trasou, na které luštíte šifry, řešíte logické úkoly a získáváte hesla.

Pro koho je hra určena

Hra je určena pro 2 členné týmy (dospělý a dítě ve věku od 7 do 14 let). Hru si ale mohou užit i dvojice hravých dospělých.

Jak dlouho hra trvá?

  • Čeká na vás 5 úkolů a 1 závěrečné stanoviště.
  • Myslíme si, že hru je možné pohodlně zvládnout do dvou hodin.

Kde hra začíná?

  • Zážitkový zoo bus vyjíždí z brněnského Svoboďáku každý prázdninový den, jízdenku si ale kupte dopředu a platí – kdo dřív přijde, ten dřív jede.
  • Šifrovací část zážitkové akce (a tedy hra samotná) začíná u správní budovy v Zoo Brno. Hra je nedělitelnou součástí zážitkové akce.

Co potřebuji ke hře?

  1. Detektivní deník, který dostanete v Zážitkovém autobuse,
  2. zaregistrovaný tým,
  3. 1 chytrý telefon (nabitý) s připojením na internet,
  4. tužku,
  5. dvě hodiny vašeho času. A to je vše!

Kdo za hrou stojí?

Originální šifrovací hru pro vás připravila Zoo Brno a stanice zájmových činností, příspěvková organizace a Cryptomania s.r.o. ve spolupráci s Adamem Vodičkou a jeho týmem.

Pokud se chcete na něco ohledně hry zeptat či nám něco napsat – neváhejte. Koukněte na stránku kontakt – najdete tam informaci o tom, kdo má tuto hru na starost.

Přejeme příjemnou hru!
Autoři hry