Příběhy z kasemat

Unikátní šifrovací hra s rozšířenou realitou
v tajemném prostředí hradu Špilberk

2 hodiny
dobrodružství a chytré zábavy
3 neuvěřitelná setkání
s rozšířenou realitou
5 rozličných
lidských osudů
7 nápaditých
šifer

Netradiční dobrodružná prohlídka nejpopulárnější části hradu Špilberku? Tajemná šifrovací hra? Oživlá historie? Chytrá zábava s přáteli? Hra z kasemat nabízí od všeho trochu.

V rámci hry projdete 7 stanovišť. Na každém z nich před vámi ožije příběh, který se v kasematech odehrál či mohl odehrát. Blízká setkání s historií vám zprostředkují videa a také unikátní rozšířená realita. Čekají na vás šifry a logické úkoly, ve kterých zapojíte váš rozum a kreativitu. Na závěr se můžete těšit na překvapení, které lze zažít exkluzivně jen v kasematech na Špilberku.

Dávné lidské osudy, které před vámi vyvstanou, nám i dnes mají co říct. Zločin, trest, svoboda a utrpení – to jsou stále aktuální témata.

Vyrazte na hru
Hra byla vytvořena ve spolupráci s Muzeem města Brna a Centre for Modern Education. Veškeré informace najdete na stránkách hry.

Detaily hry:

Pro koho je hra určená: Hra je určena pro 2-5 členné týmy. Vznikla primárně pro dospělé hráče, ale děti (12+) se do dílčích úkolů dokážou zapojit také. Hra vzhledem k charakteru objektu není bezbariérová.
Obtížnost hry: Lehká hra (hra je vhodná na seznámení se se světem šifrovacích her, pro zkušenější hráče je to příjemná procházka zpestřená zajímavými šiframi).
Délka hry: Průměrná hra trvá 1,5 hodiny.
Nejste nicméně limitováni a je na vás, kolik času hrou strávíte.
Potřebné vybavení: Hru lze hrát pouze s tabletem zapůjčeným Muzeem města Brna za vratnou zálohu 500,- Kč (vyřešíte na pokladně hradu Špilberk). Určitě si vezměte tužku a papír. V zimě doporučujeme teplejší oblečení, v kasematech je chladno.

Správce hry:
Muzeum města Brna,
http://www.spilberk.cz/

Kdy můžete hrát
Aktuální otevírací dobu najdete na stránkách hradu Špilberk. Hru je nutné objednat dle pokynů na stránkách hry.
Místo startu
Hrad Špilberk
Špilberk 210/1, Brno

Výsledková listina

Celkové výsledky