Lehká hra ve Vrbně pro Pradědem pro rodiny s dětmi

Vrbno s pradědečkem

Znáte Vrbno pod Pradědem? Název vám asi trochu napoví, kde ho hledat. Jaká tajemství skrývá malé město v Jeseníkách, to už možná dohromady nedáte? Fascinující průmyslová minulost slezského horského městečka je tématem venkovní šifrovací hry, která vznikla ve spolupráci s Turistickým informačním centrem Vrbno. Lněné plátno, drátěný kartáč, broušená karafa, dlouhý řetěz nebo lněná šňůrka, snad to všechno najdete a správně poskládáte do každé ze sedmi originálních šifer.

Průvodcem vám bude pradědeček Johann, který vyrůstal právě ve Vrbně, totiž tehdy ještě ve Würbenthalu. Johann se vydává na cestu mezi starými průmyslovými podniky a vilami jejich zakladatelů. Ukazuje skrytá tajemství a zapomenuté příběhy pravnukovi Hugovi. Poznejte pozoruhodnou a pestrou historii města, kde podnikavost a inovace prošlapaly cestu k úspěchu a nabídly práci lidem z širokého okolí. Vydejte se v jejich stopách. 

V této hře se dozvíte o průmyslové historii města Vrbna pod Pradědem, jejíž stopy jsou tu stále k nalezení.  V týmu o 2–5 hráčích během ní projdete podhorským městem  Vrbno pod Pradědem. Na 7 stanovištích vás čekají šifry, logické úkoly a získávání hesel.

1

pradědeček

6 pokladů

v krabičce

7 šifer

k vyluštění

1 město

pod Pradědem

Pokud chcete vědět víc, koukněte na detaily hry.

Hrajte!

Jak začít hru

Všechny potřebné informace najdete na stránce hry, včetně informace kde a jak začít a registračního formuláře pro váš tým.

Hru provozuje a udržuje Turistické informační centrum Vrbno – https://www.tic-vrbno.cz

Ke hře potřebujete herní brožuru. Pokyny k získání herní brožury najdete na stránce hry.

Parametry hry

Aby vás na startu hry nic nepřekvapilo

Pro koho je hra určená

Hra je určena pro 2–5členné týmy. Je vhodná jak pro týmy hravých dospělých, tak pro rodiny s dětmi. Naplno si ji užijí děti cca od 12 let, nicméně šikovní rodiče, učitelé či oddíloví vedoucí zapojí určitě i mladší děti. V případě, že hru bude hrát tým dětí bez dospělých, doporučujeme ji dětem asi od 15 let.

Obtížnost hry

Lehká hra, vhodná i pro začátečníky bez zkušeností s šifrovacími hrami.

Délka hry

Během hry ujdete 3,5 km. Vyluštění vám zabere zhruba tři hodiny.

Potřebné vybavení

Herní brožura (tu zakoupíte v Turistickém informačním centru Vrbno, Jesenická 252, Vrbno pod Pradědem), tužka, případně nůžky a především plně nabitý telefon s připojením na internet.

Kdy můžete hrát?

Kdykoliv, kdy budete mít chuť a potřebné vybavení. Pokud nemáte herní brožuru ověřte si otevírací dobu Turistického informačního centra.

Místo startu

Turistické informační centrum Vrbno, Jesenická 252, Vrbno pod Pradědem

Mohlo by vás zajímat
Zašifrovaná zaklínadla
Zašifrovaná zaklínadla

Milujete náš Šifrovací adventní kalendář? Tak toto je jeho letní varianta...
Dveře kouzelnické školy se prudce zabouchly. Za tvými zády. Nebyl to vyhazov, ale prostě jen další zkouška. Dobrodružství ve světě plném příšer i neuvěřitelných zážitků. Ale také plné obtížných úkolů, kouzel či zašifrovaných zaklínadel. Je čas vyrazit.

Se Sedmičkou do Trojské kotliny
Se Sedmičkou do Trojské kotliny

Výlet se šiframi okolo Vltavy? Na kole, na koloběžce nebo i pěšky. Vyrazte s námi a s MČ Praha 7 na výpravu Trojskou kotlinou.

Vyrazte s námi na Kamenku
Vyrazte s námi na Kamenku

Naše domovské Brno jsme v posledních letech trochu zanedbávali, co se týká nových her. Poslední vydanou hrou zde byl před lety Moravský Manchester a loni jsme alespoň řádně upravili naši první hru o dobývání Brna švédskou armádou. Teď ale přichází úplná novinka – Lišáci z Kamenky!