Středně těžká šifrovací hra v Brně

Tmavomodré dobrodružství

Můj příběh začal v centru Brna, na místě, které jsem jako rodilá Brňačka dobře znala, na místě, kterým jsem před tím tisíckrát prošla a stokrát jen tak proběhla. Od toho dne, kdy jsem zde prožila svoje tmavomodré dobrodružství, už to místo nebylo nikdy jako dřív. Dostalo novou příchuť. Nový tvar i nový zvuk.

Moje jméno je Bára a tohle je můj příběh o setkání s Michalem. Kamarádem, který mi otevřel oči tím, že mi ukázal, jak vnímat svět, i když mám oči zavřené.

Zveme vás společně s venkovní šifrovací hrou Tmavomodré dobrodružství na malou procházku Brnem. Brnem, které neznáte vůbec nebo jste si ho všimli jen okrajově. Brnem v jiné realitě, nikoli virtuální, ale zcela skutečné. Možná té nejskutečnější, jaká může být.

Hra vznikla v roce 2017 pro TIC Brno jako propagace Tmavomodrého festivalu. Je určena i handicapovaným lidem (nevidomým a zrakově postiženým).

Pokud chcete vědět víc, koukněte na detaily hry.

Hrajte!

Jak začít hrát?

Většinu potřebných informací ke hře najdete na stránce hry, včetně informace kde a jak začít a registračního formuláře pro váš tým.

Hru provozuje Turistické informační centrum města Brna - https://ticbrno.cz/.
Aktuální informace o ceně a otevírací době najdete na příslušné stránce TIC.

Cryptomania se podílí na údržbě hry a pravidelné kontrole funkčnosti.

Parametry hry

Aby vás na startu hry nic nepřekvapilo

Pro koho je hra určená

Hra je určena pro 2–5 členné týmy. Vznikla primárně pro dospělé hráče, nicméně děti (10+) se do dílčích úkolů dokážou zapojit také. Zvládnou ji i týmy s kočárkem nebo vozíčkem, pokud vám spoluhráči pomohou překonat pár schodů.

Obtížnost hry

Středně těžká hra
(Nemusíte mít předchozí zkušenost se šifrovacími či únikovými hrami, některé úlohy vám však mohou dát chvíli zabrat.)

Délka hry

Během hry ujdete cca 1,8 km a věříme, že ji dokončíte do cca 2,5 hodiny.

Potřebné vybavení

Herní brožura (získáte na startu hry v Informačním centru), tužka a především plně nabitý telefon s připojením na internet

Kdy můžete hrát?

Aktuální otvírací dobu si ověřte na webových stránkách TIC Brno

Místo startu

Informační centrum pod krokodýlem
Radnická 8, Brno

Výsledková listina

Primárním kritériem hodnocení je počet získaných bodů, sekundárním pak dosažený čas.

Pořadí Název týmu Získané body Celkový čas
1. Ti, co porazí Móniny vandráky (David , Pajca , Jolča , Sovička , Profesor ) 60 b. 01:30:33
2. Bratrstvo vepřového řízku 60 b. 01:44:45
3. Šermující Medvídci (Kateřina , Růženka , Tuleň , Bára , Bagr ) 60 b. 01:52:17
4. Břeťuška 60 b. 01:55:10
5. Papoušci (Karel Jaromersky) 60 b. 01:56:47
6. Tepelný komfort (Jan Böhm) 60 b. 01:59:34
7. φ (Honza , Viki , Martina ) 60 b. 02:03:36
8. Nevim, neco si vymysli (Václav Kulich) 60 b. 02:10:34
9. Párek v rohlíku (Jaroslav Meloun) 60 b. 02:12:43
10. Drebeny krokidyl (h) 60 b. 02:14:23
11. mormonteam (kristina) 60 b. 02:15:32
12. Ano, vlastně ano (Pavel Šimeček, Nela Králová) 60 b. 02:22:42
13. TomášMarkéta (Markéta) 60 b. 02:25:50
14. Pokusní králíci TIC (Mira) 60 b. 02:27:25
15. Delfínci 60 b. 02:31:51
16. Nevím (Maggi , Pššš... , José ) 60 b. 02:38:59
17. Trpaslici (Evka , Tadeja , Pavel ) 60 b. 02:41:51
18. Banda(ska) (Pavel) 60 b. 02:44:30
19. Žabka a Vrabčák (Aleš Kosán) 60 b. 02:55:59
20. Berani (Davidko Beran) 60 b. 02:56:47
21. Londstreiti (Míra Londýn) 60 b. 02:58:35
22. Komínští draci 60 b. 02:59:49
23. Bufandy 60 b. 03:00:50
24. Bžundálové (Viktor Ondruch) 60 b. 03:22:56
25. hhm (Martin , Honza , Honza ) 60 b. 03:24:21
26. Awesomenauts 60 b. 03:29:37
27. Svinský Bob (Jan Matějka, Eva Kohoutová) 60 b. 03:34:17
28. Keporkak (Michaela Pařilová) 60 b. 03:35:31
29. Amper 60 b. 03:39:58
30. Gomaci (Radek) 60 b. 03:42:46
31. Kretens (Keetens) 60 b. 03:55:07
32. Jednicky (Jednicky) 60 b. 03:55:08
33. Smradlavé ponožky (Jan Remeš, Dagmar Prokopová) 60 b. 03:57:33
34. Knedlíčci (Lukáš Maršík, Iveta Maršíková, Kateřina Černíková, Martin Černík) 60 b. 03:59:52
35. Ateam (fanTomas) 60 b. 04:06:36
36. Zulicnici (Lukas) 60 b. 04:13:36
37. Růženky (Dáša , Jana , Jirka ) 60 b. 04:29:16
38. Asmaci (Verča, Tomáš) 60 b. 04:29:29
39. The Littles 60 b. 04:33:22
40. Firefox (Máňa , Pája ) 60 b. 05:02:30
41. Nesvadbici (MaLuJiTeDa) 60 b. 25:46:24
42. Snapeovi andílci (Arielka Snape, Ally Snape, Elanor Elsinorská, Anemonis Buřňák, Turkiš ) 60 b. 27:35:15
43. tymconeni 60 b. 195:14:09
44. Slušňáci (Luxinka, Mára) 60 b. 317:42:41
45. MPLPs team (lukas) 60 b. 799:43:53
46. Aquila Brunensis (Samuel Cibulka, Michal Kesely) 58 b. 01:39:21
47. TomKac (Tomas jelen) 55 b. 01:57:12
48. Jdem domu (Kuba Lelek) 55 b. 02:01:45
49. Davtýna Číhavec (David Číhal, Kristýna Moravcová) 55 b. 02:18:48
50. Cooličky (Tomáš) 55 b. 02:20:25
51. Maly medved (Jana Vejpustkova) 55 b. 02:28:09
52. Vyriony 55 b. 02:28:26
53. PaP (Petr) 55 b. 02:29:49
54. Polykám Želvy (Eluzína) 55 b. 02:35:20
55. Lahvista (Zdeňka Párová, Marek Pár) 55 b. 02:36:29
56. Šťávy (Tereza Vesselá, Stela Houserová, Sojka Grossová, Eliška Nemčoková, Tereza Šancová) 55 b. 02:48:21
57. XoX (Daniel Klvaňa) 55 b. 02:56:30
58. Nebelvír (Michaela Synková) 55 b. 02:59:17
59. KaMaHaKa 55 b. 03:01:35
60. Holky v riflích (Martina Stavinohová) 55 b. 03:14:54
61. Kiwi team (Kiwi) 55 b. 03:18:38
62. Lachtanci (Ilona Parenicova) 55 b. 03:34:40
63. Pirat6 55 b. 03:38:56
64. Jaro (Roman) 55 b. 03:48:56
65. Sovy 55 b. 03:49:50
66. Tučňáci007 (Martina Hanzlová) 55 b. 03:57:50
67. OCH! (Anna Macková) 55 b. 04:25:35
68. Crash test (Kateřina Puczoková) 55 b. 116:38:58
69. PeCka 55 b. 483:21:55
70. Team 4 (Carolina) 50 b. 01:53:33
71. MaNo (Markéta Novotná) 50 b. 02:23:21
72. Průzkumničky (Vendula) 50 b. 02:38:22
73. Špekouni (Jakub Klapka) 50 b. 02:40:13
74. Parťáci (Pavla) 50 b. 02:43:52
75. ZuLu (Luboš Havelka) 50 b. 02:47:19
76. Bonobo (Kristýna Závodníková) 50 b. 02:54:58
77. Sokol Třebíč (Jana Karkulíková) 50 b. 03:01:47
78. Enigma (Kristýna) 50 b. 03:03:59
79. Pražáci (Jan Dosoudil) 50 b. 03:08:29
80. LosKopečkos (Veronika) 50 b. 03:12:57
81. EHL Team (Jiří Ehl, Ondřej Ehl) 50 b. 03:15:53
82. 2904 (Eva) 50 b. 03:31:40
83. Miš - piš (Blanka Dudašková) 50 b. 03:33:36
84. Dámy a Anička 50 b. 03:34:17
85. Voskové figuriny (Barbora Plochová) 50 b. 03:39:16
86. Prďouši (Kristýna , Filip ) 50 b. 03:40:41
87. Kabrňáci (Jonáš Kunst) 50 b. 03:51:27
88. Oskar (Kristyna Marosiova ) 50 b. 03:53:06
89. Pepíci (Miloš) 50 b. 03:57:07
90. Pistacie (Pavel Rotek, Gabriela Rotková, Veronika Rotková, Markétka Rotková, David Polách) 50 b. 04:03:41
91. Moravci (Michal) 50 b. 04:14:55
92. Karel 50 b. 04:30:05
93. Banda (Pepa) 50 b. 04:30:44
94. Mrazici (Martin , Katka , Kačenka , Ema ) 50 b. 04:54:29
95. Kacenek 50 b. 05:42:54
96. Ac (Dvořák ) 50 b. 215:44:55
97. Klub Krokoušů 46 b. 03:17:30
98. Adams family (Kateřina Špiřikova ) 45 b. 02:08:05
99. Bodka (Jan Dolejš) 45 b. 02:30:41
100. JaMar (Martin , Jana ) 45 b. 02:33:53
101. Řízci (Soňa) 45 b. 02:35:44
102. Ichtylosauři (Jakub Ševčík, Kateřina Tichá, Alice Sovová, Marek Kolařík, Pavel Jelen) 45 b. 02:48:11
103. Nanukáči (Lenka) 45 b. 02:59:47
104. City of the damned (Iva Šporcrová ) 45 b. 03:04:49
105. Kuny (Danka , Terka , Romča , Denča ) 45 b. 03:08:59
106. kovihopacicka (Lenka) 45 b. 03:15:46
107. Chomber team (Radek Chomber) 45 b. 03:18:10
108. Prah (Barbora Jirku) 45 b. 03:22:23
109. Soví müsli (Michaela , Peťa ) 45 b. 03:27:51
110. Kočičáčci (Vojtěch Maxera) 45 b. 03:49:45
111. traja mysaci (Martin Demko) 45 b. 03:55:44
112. Paja a jeho ženy (Pavel Mikulenka, Pavla Mikulenkova, Monika Matochová, Karolína Kroupová) 45 b. 04:53:40
113. Dračie trio (Adam Kubričan) 45 b. 05:25:49
114. No (Jana) 45 b. 05:30:47
115. Gumídci (Terezka Bízková) 45 b. 06:25:36
116. Horka 45 b. 23:50:47
117. EVAM 45 b. 24:55:04
118. Držáci 45 b. 30:59:53
119. Míval (Tomáš Vavro) 43 b. 03:19:27
120. Team 5 (Sebastian , Jakub , Luka , Karl ) 40 b. 01:54:00
121. Pivkosauři B* (Tomáš Bařina) 40 b. 02:19:28
122. lavaluda (Dan Klimeš) 40 b. 02:35:51
123. 1 + 1 (Lucie) 40 b. 02:45:19
124. Vítězové (Vašek Šindýlek) 40 b. 02:45:47
125. Držky z Prahy (Markéta Drhová) 40 b. 02:46:37
126. Kometa (Blanka Moravcová) 40 b. 02:48:50
127. Vybojní bobři (Jirka) 40 b. 02:59:09
128. Veverky (Anežka Cihlářová) 40 b. 03:01:33
129. Brnaci z Lisne (Chroncovi) 40 b. 03:04:59
130. Sádlo (kejta) 40 b. 03:11:02
131. Jackova banda2 (Kateřina Růžičková) 40 b. 03:17:17
132. H&M (Markéta Steigerová) 40 b. 03:27:04
133. topr36 (Petr Buňka) 40 b. 03:40:57
134. Expozice (Tereza Šindýlková) 40 b. 04:00:35
135. CML (Simona Dostálová) 40 b. 04:03:21
136. Simteam (Simona Rezacova) 40 b. 04:42:44
137. Lenochodi (Daniela Čechová) 40 b. 05:17:42
138. JAL (Lukáš Donko) 40 b. 05:19:27
139. Prdlí Brňáci (Hanka) 40 b. 05:56:41
140. WINX (Anetka) 40 b. 383:27:35
141. Holubi (Míša Mokrá) 38 b. 03:28:54
142. Ústečáci (Eliška+Honza) 38 b. 03:46:40
143. POB UN (Martin) 35 b. 03:03:52
144. HATOLU (Hana Jiskrova) 35 b. 03:14:36
145. bartosovsti (Miriam Bartošovská ) 35 b. 04:28:35
146. Hanáci (Oto Zezula) 35 b. 04:34:56
147. tým al dente (Iveta Cvingráfová) 35 b. 04:49:24
148. Morčata (Lucie) 35 b. 290:22:22
149. Dream Team 30 b. 01:54:00
150. 2+1 (Kateřina Gottfriedová, Daniel Šimík ) 30 b. 02:32:29
151. Pivkosauři A+ (Martina Bařinová) 30 b. 02:33:45
152. 4Fuci (Martin Fuk) 30 b. 02:45:06
153. Juránci z Kníniček 30 b. 02:45:38
154. Sličné slečny 30 b. 02:54:07
155. Vesničani 30 b. 03:07:20
156. Škopíci (Klára) 30 b. 03:10:43
157. Hanacky (Barbora Antonova) 30 b. 03:23:15
158. ČtyřicetPoJedné (Lenka , Míša , Káťa ) 30 b. 04:41:45
159. Pat a Mat 30 b. 05:14:26
160. M&H (Hana Růžičková) 30 b. 09:00:48
161. Šidilidi 30 b. 47:18:31
162. mapa (Pavla Šmahelová) 28 b. 03:02:48
163. Fridolinove (Fridolín) 25 b. 01:58:00
164. Dumbrno (Lenka Šmeráková) 25 b. 02:02:40
165. Brzulovi (Vladimír Zezula, Markéta Brzobohatá) 25 b. 02:32:42
166. Čízburgři (Barbora) 25 b. 02:37:08
167. Spocene pazuchy (Goran) 25 b. 02:56:03
168. Tříska a jeho želvičky ( Miloš Kutil) 25 b. 03:20:50
169. J&T (John) 25 b. 03:37:41
170. Miranda neni Mandarin 25 b. 03:44:50
171. Adelka a Mišák (Michaela Širůčková) 25 b. 05:01:57
172. DuORo 25 b. 05:55:49
173. Ptacata (E.) 25 b. 19:54:33
174. Tučňáci (Veronika Bednářová) 23 b. 05:36:45
175. Kaja a Míša (Klára Hýlová ) 20 b. 02:17:44
176. KFC (Ivana) 20 b. 02:39:00
177. Jednorozci (TeriMoni) 20 b. 02:47:46
178. Javoři (Michal) 20 b. 02:52:28
179. Mastodonti (Radim) 20 b. 03:03:23
180. Molly team (Marcelka) 20 b. 03:03:35
181. Srnci z Komeca (Michaela Srncová) 20 b. 03:05:43
182. rozkvět 20 b. 03:57:51
183. Uhnij (Kamila Kyprová) 20 b. 04:34:08
184. Jašterice zo Štiavnice (Natália) 20 b. 05:03:03
185. zbloudilé střely (Petra Tonová) 15 b. 03:15:47
186. Dančata (Jana) 15 b. 03:17:20
187. Szalony tym 15 b. 03:51:16
188. lighters (Martin Číhal) 15 b. 04:02:02
189. Cryptomaniacky (Tynacz) 15 b. 04:25:37
190. Blesky 15 b. 04:58:15
191. SLEDI (Alice , Pepa , Zdenal , Pakaja sledi) 13 b. 04:00:31
192. Parci (Tereza Marie Maurerova) 10 b. 00:59:38
193. 100100 (Pavel) 10 b. 01:03:39
194. TS (Světlana Vaňková) 10 b. 01:44:31
195. Docekalovi (Mojmir Docekal) 10 b. 02:08:45
196. Blanche (Ondřej) 10 b. 02:59:38
197. Pražáci z Moravy (Denisa) 10 b. 03:01:39
198. Mk (Svetlana) 10 b. 04:29:09
199. Olšany (Viktorie) 8 b. 01:37:45
200. Kroměříž (Adam) 5 b. 02:04:45
201. Poláčata (Vojtěch Polák) 5 b. 02:30:58
202. Borci (Petr) 5 b. 02:43:46
203. tri baby (ivana jordankova) 5 b. 29:34:22
204. Zbychovy testeři — b. 00:06:40
205. Libusky (Kateřina Libusová) — b. 00:59:15
206. — b. 01:02:57
207. Zdeny (Zdena) — b. 01:11:07
208. Kontrola (Anna Macková) — b. 02:02:29
209. J&J (Jiří Frkal) — b. 02:36:11
210. priserky (Jana Fišerová ) — b. 02:56:35
Klient
TIC Brno
Mohlo by vás zajímat