Středně těžká šifrovací hra v Praze

Staré pověsti české

Píše se polovina 16. století a starý kněz Václav dopisuje řádky historie českého národa. Zatím jeho dílo nikdo nezná, ale v budoucnu se o něm budou generace žáků učit ve škole. Václav miluje historii a neváhá obětovat svůj čas k jejímu zkoumání. A když se někdy historie nedostává, přichází na řadu jeho schopnost vypravěčská.

Teta, Kazi, Libuše. Jak je to dlouho, co jste slyšeli o Hájkově kronice? Vydejte se na cestu po stopách slavného českého kronikáře, který procházel Prahou, aby čerpal inspiraci pro svoje vyprávění. Zjistěte, kdo se koupal v Libušině lázni, kde silák Bivoj ulovil svého kance a proč sv. Petr třikrát srazil čerta do moře. Rozluštěte střípky historie v pověstech z časů, kdy většinu hlavního města tvořily pouze nepropustné hluboké hvozdy.

Sám kronikář Václav Hájek z Libočan bude vaším průvodcem na venkovní šifrovací hře Staré pověsti české, pokud najdete odvahu vydat se na cestu…

Chci vstupenku!

3,5 hodiny

s příběhy z naší historie

12 úkolů

se kterými se poperete

3,6 km

skrze místa s geniem loci

Nespočetně stop

mezi kterými budete bloudit

Pokud chcete vědět víc, koukněte na detaily hry.

Koupit ve variantě

K vyzvednutí na startu

Herní materiály si vyzvednete na startu hry.

K vyzvednutí na startu

1 200  (~ 46) včetně DPH

Koupit ve variantě

Hra v dárkovém balení

Profesionálně vytištěné herní materiály v dárkové krabičce zašleme na vaši adresu.

Hra v dárkovém balení

1 200  (~ 46) včetně DPH

Parametry hry

Aby vás na startu hry nic nepřekvapilo

Pro koho je hra určená

Hra je určena pro 2–5 členné týmy. Vznikla primárně pro dospělé hráče, nicméně děti (10+) se do dílčích úkolů dokážou zapojit také. Hra je vhodná i pro týmy s kočárkem, ale s pomocí vašich spoluhráčů – po cestě půjdete přes pár schodů.

Obtížnost hry

Středně těžká hra (nemusíte mít předchozí zkušenost se šifrovacími či únikovými hrami, některé úlohy vám však mohou dát chvíli zabrat)

Délka hry

Věříme, že celou trasu hry (cca 3,6 km) zvládnete pohodlným tempem za tři hodiny.

Potřebné vybavení

Herní materiály (pokud je už nemáte, získáte je na startu hry v kavárně Čekárna), nabitý chytrý telefon s připojením na internet a se čtečkou QR kódů, propiska (nebo černá fixa) a papír.

Kdy můžete hrát?

Start hry je otevřen ve všední dny 08:00–22:00, v sobotu 10:00–20:00 a v neděli 13:00–20:00.
V případě svátků či jiných významných dnů nás kontaktujte.
Doporučujeme začít hru za světla.

Místo startu

Kavárna Čekárna
Vratislavova 8, Praha 2

Výsledková listina

Primárním kritériem hodnocení je počet získaných bodů, sekundárním pak dosažený čas.

Pořadí Název týmu Získané body Celkový čas
1. Podzimní mouchy (Jiří Mantlík, Tonda Hanuš, Terka Jelínková, Míša Trubačová) 120 b. 01:25:47
2. Houpačky koukačky (Anička , Silva , Markéta , Vojta ) 120 b. 01:52:04
3. libuse (Lucka , Růža , Růženátor ) 120 b. 01:52:32
4. Martin Mach (Martin Mach, Dominik Tělupil, Adam Sikora, Jan ČížekAdam) 120 b. 01:55:19
5. 30 případů majora Artura 120 b. 01:56:35
6. Simona Smržová 120 b. 01:59:31
7. CK Robinson 1 120 b. 02:00:03
8. Kloníčci (David Kadlec) 120 b. 02:07:42
9. Daniel Senkyr 120 b. 02:12:39
10. Banani (Sarka Zaderlikova, Tomas Hasil, Jirka Graeber, Misa Rejdova, Marcel Beno) 120 b. 02:12:45
11. Masturbace zakázána! (Markéta Bejdová, Michal Palečko, Aneta Weissová, Jiří Alexa) 120 b. 02:12:56
12. Jan Hanák 120 b. 02:13:28
13. OTOBí jezdci (Michal Med, Barbora Kočvarová, Jan Volejníček) 120 b. 02:14:13
14. zuzapeta (Zuzana šebková, Petr Pelc) 120 b. 02:15:17
15. Vitingers 120 b. 02:20:42
16. Travel Massive CZ 7 120 b. 02:21:38
17. Spivemvruce (Ondřej Nowak, Jan Šulc, Markéta Šulcová , Monika Prochová , Aleš Kubíček ) 120 b. 02:24:02
18. Méďové (Pavel Sůva, Jitka Svědirohová) 120 b. 02:25:27
19. UNIT best 120 b. 02:26:27
20. The Ploushi 120 b. 02:27:44
21. Brňáci, kteří mi komplikují život (Milda Linkesch , Klára Marečková , Míla Votradovec , Kristýna Závodníková) 120 b. 02:30:25
22. semik (jmeno ) 120 b. 02:31:34
23. Lady nemá hlad 120 b. 02:34:11
24. Hanáci 120 b. 02:36:08
25. Rehabilitační baramundové 120 b. 02:36:32
26. Los Hanzalos (jmeno ) 120 b. 02:36:44
27. Vítězný tým (Barbora Kollárová) 120 b. 02:37:32
28. Park Inn Team 120 b. 02:42:14
29. Aquapalace Aquapalace 120 b. 02:42:24
30. Instinkt (jmeno ) 120 b. 02:43:33
31. Jan Moudřík 120 b. 02:43:39
32. Aquapalace Aquapalace 120 b. 02:45:18
33. Buchticky (Jan Langr, Martina Langrova, Jana Hlavacova, Frantisek Ullmann) 120 b. 02:45:42
34. Nepracující inteligence 120 b. 02:46:10
35. VaS 120 b. 02:46:45
36. Špendlíkové hlavičky (Tomáš , Petra , Kacka , Petr , Filipek ) 120 b. 02:47:58
37. Klínec-Hund (Petra Brodilová, Ondřej Pernica) 120 b. 02:48:23
38. Folklorní kusuové 120 b. 02:49:36
39. H+M 120 b. 02:50:36
40. Pavla Malošová 120 b. 02:51:29
41. Bokouš! 120 b. 02:52:18
42. Šárka Seifertová 60 1 120 b. 02:53:05
43. Always disgruntled :) (Zuzka Turecká, Roman Picek, Lucka Lapšanská, Tomáš Zatrapa) 120 b. 02:53:29
44. Sotio3 (jmeno ) 120 b. 02:55:45
45. CK Robinson 2 120 b. 02:56:04
46. Sejdeme se na záchodě (Miroslav Šos, Ondřej Šos, Mariana Šosová) 120 b. 02:56:21
47. CFD Support 120 b. 02:57:28
48. BOHO CZ 2 (Jméno ) 120 b. 03:01:59
49. Siemens4 (Jmeno ) 120 b. 03:03:18
50. Travel Massive CZ 1 120 b. 03:03:31
51. Kikec a spol. (Veronika Vašíčková, Kristýna Konečná, Nina Pokorná, Katarí Kubičárová) 120 b. 03:03:33
52. Kateřina Klímová 120 b. 03:04:41
53. Taranis 120 b. 03:04:56
54. Prďásci (Martin Michálek, Aňa Michálková) 120 b. 03:08:40
55. Relativní jespáci 120 b. 03:09:06
56. Žaludová Věra (jmeno ) 120 b. 03:09:40
57. KPH s dostavníkem (Předseda , Místopředseda , Cattering , Lama s dostavníkem) 120 b. 03:10:37
58. Opava 120 b. 03:12:39
59. Holatka (Martin , Radek , Eva ) 120 b. 03:14:08
60. Famagusta 120 b. 03:17:52
61. Hana Turecká 120 b. 03:19:11
62. KJteam 120 b. 03:20:12
63. Karla Štěpánková 120 b. 03:21:28
64. Alice Rezkova 120 b. 03:25:03
65. Petr Bílek 120 b. 03:25:56
66. Aleš Lipový 120 b. 03:30:15
67. Vořešpruti (Denisa Janová, Michaela Janová, Zdeněk Jan, Tomáš Jan, Radek Lefmar) 120 b. 03:30:19
68. Na výletě 120 b. 03:30:51
69. PakazLahty (Michael Rozbora, Pavlína Rozborová, Šimon Rozbora, Eliška Rozborová) 120 b. 03:30:53
70. Asmánci + Simča (Tomáš Asman, Veronika Wolfová, Simona Kadlecová) 120 b. 03:30:54
71. Ten druhý tým (Adam Windsor, Alena Kopecká, Ondřej Fikar, bezejmenná ) 120 b. 03:31:34
72. Prozíravé píďaly 120 b. 03:33:18
73. Play Across 120 b. 03:34:29
74. Cicvarkovi 120 b. 03:35:33
75. Jedle tým (Gabriela Jedličková, Pavel Jedlička, Anna Jedličkková, Ondřej Jedlička) 120 b. 03:37:28
76. Lucka tým 120 b. 03:40:40
77. M-zouni (Martin Bálek, Michal Barták , Zuzana Kšírová , Alena Fialová Hladová) 120 b. 03:43:53
78. Eva h¨ 120 b. 03:48:39
79. Adhezní arové 120 b. 03:50:11
80. FEVEL 120 b. 03:50:33
81. Pavlína Žáková 120 b. 03:53:48
82. Vozáblíci 120 b. 03:55:58
83. Macek007 120 b. 03:56:12
84. Jan Šavrda (Jan Šavrda, Adéla Šavrdová, Žofie Beranová, Jan Beran) 120 b. 04:03:45
85. Kateřina Nekorancová 120 b. 04:05:32
86. Hollywood výlet (Olga Knop-Kostková) 120 b. 04:18:32
87. Bohuna Neumannová 120 b. 04:20:00
88. Blažena Krejčíková 120 b. 04:23:27
89. Hybler 120 b. 04:25:23
90. Čtyřlístek (Linda , Jakub , Majda , Jenda , Martina ) 120 b. 04:43:56
91. Langusty 120 b. 04:44:23
92. Petr Valášek 120 b. 04:45:58
93. Petra Bavšenkovová 120 b. 04:50:15
94. Occhifiga team 120 b. 04:52:18
95. Míťa Sochor 120 b. 04:56:42
96. VAPP (Petr , Pavla , Anička , Vašík ) 120 b. 05:02:12
97. Petrici 120 b. 05:11:04
98. Hello Kitty Punisher (Petr Pošvic, Zuzka Slušná, Lukáš Žižka, Dan Fišer) 120 b. 05:24:34
99. Nebludní Holanďané 120 b. 05:25:47
100. Jermanovi 120 b. 05:46:29
101. MaSaSeKl (Madla , Sára , Séba , Klárka ) 120 b. 06:24:37
102. Jednorožci (Luděk Hrnčíř) 118 b. 02:55:40
103. Ondřej Kotlář 118 b. 03:23:04
104. HB team (jmeno ) 118 b. 03:49:29
105. Jindřich Fuka (Jindřich Fuka, Petra Pospíšilová, Petra Plimlová, Pavel Pliml) 115 b. 02:34:05
106. AK Kropacek 2 115 b. 02:48:16
107. Sotio2 (jmeno ) 115 b. 02:53:22
108. Martin Štandera 115 b. 02:59:22
109. Džusy a Tatranky 115 b. 03:05:57
110. Travel Massive CZ 4 115 b. 03:18:48
111. Vít Hejný 115 b. 03:30:41
112. Vysehradska polarni vyprava 115 b. 03:37:03
113. Marie Štípková 115 b. 03:37:17
114. Siemens6 (Jméno ) 115 b. 03:40:16
115. Nemáme 115 b. 03:47:56
116. Heroes of the Prague (Kristin , Honza , Peťa , Karol , Richi ) 115 b. 04:01:06
117. Siemens1 (Jméno ) 115 b. 04:06:26
118. Monty a jeho kamaradi (Jana a Ondra, Monty , Evca , Miro , Lukáš ) 115 b. 04:11:06
119. Držáci (Naďa Vondrová) 115 b. 04:12:49
120. Číms to řek? (jmeno ) 115 b. 04:13:29
121. Kristýna a její družina (Kristýna , Klára , Andulí , Adam , Jirka ) 115 b. 04:14:21
122. Michal Podhora 115 b. 04:23:18
123. Kotelnici (Ondřej Baláš, Evka ) 115 b. 04:40:15
124. Mediální sovice 115 b. 04:49:34
125. Vajicko z uklidu 115 b. 04:53:21
126. Štěňátka (Vilém Plaček) 115 b. 05:01:38
127. Petra Rozehnalová 115 b. 05:19:57
128. Pražáci 115 b. 05:39:47
129. Šotci 115 b. 06:10:03
130. Michalův tým (jméno ) 115 b. 285:27:46
131. Banksteři (Jana Kábrtová, Tomáš Bláhovec) 113 b. 03:07:58
132. Jan Baborák 113 b. 03:54:41
133. Eva Janečková 111 b. 05:50:33
134. Godfathers 110 b. 02:36:19
135. Jan Hanák 110 b. 02:47:36
136. Sotio5 (jmeno ) 110 b. 02:51:44
137. zaplo-borci (Jmeno , ) 110 b. 03:00:18
138. Zaplo - Vítězný tým (Jmeno ) 110 b. 03:03:35
139. Sotio1 (jmeno ) 110 b. 03:08:39
140. Daniela Topolova 110 b. 03:26:35
141. Helena Portova 46 2 110 b. 03:28:19
142. 110 b. 03:32:04
143. Kavárna Čekárna (Jmeno ) 110 b. 03:33:19
144. Alexandra Novotná 110 b. 03:37:03
145. Rogalo (Michal Špaček, Lucie Špačková, Jakub Svoboda, Barbora Kořínková, Helena Špačková) 110 b. 03:42:32
146. Lucie Vaňková 110 b. 03:44:30
147. Kombilidóni 110 b. 03:47:22
148. Siemens5 (Jméno ) 110 b. 03:49:46
149. Pimpilimpi 110 b. 04:01:49
150. Anuitní lenochodi 110 b. 04:04:24
151. Dospěláci 110 b. 04:12:12
152. Rolničky z RA 2 (Pedro Korkez, Jana Růžičková, Karel Růžička, Katka Babková, Pavel Lebduška) 110 b. 04:21:08
153. Morčata na útěku 110 b. 04:24:13
154. Ňoumíci 110 b. 04:26:04
155. Marošiová Kristýna 110 b. 04:30:13
156. Tereza Hojková 110 b. 04:30:46
157. Bzuk balloon team (Karel , Alena , Martin , Petra , Jirka a Zdenka) 110 b. 04:40:04
158. Jiří Vonášek 110 b. 04:47:10
159. To nejlepší z FM 110 b. 04:48:54
160. Narojo (Anna Ungrová, Štěpán Kubásek, Daniel Székely, Hana Kubíčková) 110 b. 05:07:28
161. Lucie tým (Lucie , Šárka , Petr ) 110 b. 05:27:51
162. Karel4 (Jmeno ) 110 b. 05:51:31
163. Zabijte Humry (Luděk Hrnčíř) 108 b. 03:19:59
164. Bitevní lemuři 108 b. 07:22:58
165. Anna Chmelová 105 b. 02:34:07
166. Siemens2 (Jmeno ) 105 b. 03:13:07
167. Kateřina Sklenářová 105 b. 03:19:37
168. Osmáci 105 b. 03:40:04
169. J.A.J. (Áďa , Jaruš , Kubula ) 105 b. 03:48:26
170. Regresivní arassariové 105 b. 03:57:18
171. Petr Vácha 105 b. 04:11:06
172. ZAPLO-Hruška (Jmeno ) 105 b. 04:15:38
173. Jana Wohlová 105 b. 04:18:55
174. Daniela Voráčková 105 b. 04:32:51
175. Pragočurdové (Michal Štýs) 105 b. 04:41:30
176. Chomber team (Radek Duchek) 105 b. 04:53:47
177. Eliandre 105 b. 05:11:27
178. JV + květinky 105 b. 05:15:43
179. spctest 104 b. 20:18:43
180. Jedničky (Bára Marešová, Petr Šmelhaus, Tomáš Bumbálek, Josef Spanner) 100 b. 02:31:57
181. Sotio4 (jmeno ) 100 b. 03:14:58
182. CK Robinson 3 100 b. 03:21:05
183. Travel Massive CZ 2 100 b. 03:25:23
184. Atomární jeřábi 100 b. 03:25:52
185. Masakrózní labutě 100 b. 03:31:49
186. ZAPLO KLOKAN (Jmeno ) 100 b. 04:18:36
187. AK Kropacek 1 100 b. 04:19:38
188. Věra Bednářová 100 b. 04:24:44
189. Rolničky z RA 1 (Růženka Gollinarschová, Monika Gollinarschová, Lucie Chocholová, Jan Hanusek, Martin Gotz) 100 b. 04:51:19
190. Michal Podhora 100 b. 04:52:49
191. Jitka Jursová 100 b. 04:54:35
192. Každodenní glyptopeři 100 b. 05:02:45
193. Vlandažluckšloang 100 b. 05:42:52
194. Jana Šobotníková 100 b. 06:03:30
195. Plavcovi (Jméno Příjmení) 100 b. 26:45:37
196. OM (jmeno ) 100 b. 340:24:51
197. MaToMiHo 98 b. 03:29:10
198. Lucie Malá 98 b. 2402:18:35
199. SGC 95 b. 02:55:02
200. Travel Massive CZ 3 95 b. 03:17:17
201. Travel Massive CZ 5 95 b. 03:19:38
202. Sotio6 (jmeno ) 95 b. 03:23:16
203. ZAPLO ROCKnROLL (Jmeno , mnata ) 95 b. 04:15:37
204. Vivat Papírek 95 b. 04:34:15
205. Bišáci (Martin Biško, Helena Bišková, Verča Bišková, Denďa Bišková) 95 b. 04:58:50
206. andrey 95 b. 05:02:16
207. Alchymisté (Klára , Vladana ) 95 b. 06:10:39
208. Sanja Tomic 95 b. 147:51:17
209. Betlém (jmeno ) 90 b. 02:00:13
210. Hana Sklenářová 90 b. 02:12:23
211. Denisa Janová 90 b. 03:04:27
212. Dvojky 90 b. 03:15:34
213. Eliška Zemanová 90 b. 03:18:01
214. BOHO CZ (Marie Tsivosová) 90 b. 03:24:55
215. ZAPLO Inva-lidé (Jmeno ) 90 b. 03:25:48
216. Heterogenní vousáci 90 b. 03:36:25
217. Hydratační klokani 90 b. 05:26:19
218. Perlíni (Radim Perlín, Vojta Novotný, Anna Novotná Perlínová, Eliška Perlínová) 90 b. 06:21:21
219. Sebevražedný oddíl 90 b. 07:41:57
220. Dominika Szymanska 90 b. 29:34:35
221. Flexibilní anolisové 90 b. 217:30:26
222. Družstvo Totální Zkázy Všech Ostatních Týmů (Luděk Hrnčíř) 88 b. 03:18:44
223. CitiSuperWomen (Helena Portova) 88 b. 04:49:08
224. Každonoční kotingové 88 b. 06:26:05
225. Rolnička (jmeno ) 85 b. 02:00:42
226. Ježíšek (jmeno ) 85 b. 02:24:29
227. Leja 85 b. 03:11:52
228. Lucia Kucbelová 85 b. 03:41:13
229. Hana Knappová (Hana Knappová) 85 b. 04:00:30
230. Jirka (Jirka , Anička , Míra , Jana , Jandra ) 85 b. 04:02:18
231. Masopustní supi 85 b. 04:16:37
232. Princezny 85 b. 04:35:24
233. Michal Podhora 79 1 85 b. 07:53:40
234. Prague 80 b. 03:06:05
235. Lusicka a spol. (Lucie Jiraňová) 80 b. 03:29:45
236. Slevomat Slevomat 80 b. 04:10:07
237. Radiální agutové 80 b. 05:20:16
238. Eva Foksová 80 b. 120:37:57
239. Kapaři 78 b. 04:54:54
240. Majmír (Marie Hollasová, Miroslav Hollas) 78 b. 06:53:06
241. Tereza Svojtková 75 b. 03:08:22
242. Sýkorky (Klára , Martin , Emča , Max , Robin ) 75 b. 03:34:21
243. Pavla Vychová 70 b. 02:53:30
244. Jan Šilar 70 b. 03:44:01
245. jan divecky 70 b. 05:21:06
246. Naughty friends (Matěj , Terezka ) 70 b. 05:35:59
247. Jaroslava Dušková 70 b. 06:09:46
248. Jana Stránská 65 b. 03:23:28
249. davidv (David ) 65 b. 03:24:32
250. Jarmila Křemečková 65 b. 04:33:16
251. Michaela Hladíková 65 b. 482:01:38
252. Mikeskovi (Michaela Mikesková, Tomáš Mikeska, Anna Mikesková, Michal Mikeska) 61 b. 03:09:09
253. kmp (Karol Minarovic) 60 b. 03:15:40
254. ZAPLO Dream team (Jmeno ) 60 b. 03:30:16
255. Anežka Jizerka 60 b. 03:39:57
256. Lenka Janečková 60 b. 03:50:01
257. Radiační sasanky 58 b. 03:46:07
258. Petr Pohanka 55 b. 02:21:04
259. Prskavka (jmeno ) 55 b. 02:24:53
260. Voštovi (jmeno ) 53 b. 06:41:45
261. Impulzní bobři 49 b. 04:25:50
262. ZAPLO-Neklan (Jmeno ) 45 b. 03:16:53
263. Šárka Pokorná 43 b. 02:53:09
264. Klára Hrubá 35 b. 59:38:07
265. Camping (Luděk Hrnčíř) 20 b. 02:17:57
266. Ilona Jiřinová 20 b. 03:13:08
267. Katerina Mosanska 10 b. 02:07:10
Partneři hry:
Kavárna Čekárna
Správa pražských hřbitovů
Jedličkův ústav
Vyšehrad
Mohlo by vás zajímat