Lehká šifrovací hra v Brně

Šoférův gordický uzel

Brno se mění. Pořád se něco opravuje, staré se předělává, nebo se staví něco úplně nového. Šoférův gordický uzel je jedna ze série čtyř her, které vás provedou vybranými projekty, které Brno chystá nebo právě probíhají.

Chodci, autobusy, šaliny, cyklisté, železniční nadjezdy, lávky, semafory, zákazy odbočení a nákupní středisko. Mezi ulicemi Plotní a Dornych se nachází labyrint, v němž to člověk nemá lehké, ať už zvolí jakýkoliv způsob přepravy. Dokážete rozetnout tamější Šoférův gordický uzel ve venkovní šifrovací hře a vyřešit úkoly, které jsme v něm pro vás zanechali? Pojďte do toho!

V každé hře tak poodhalíte Brno, které zatím není, ale brzy už bude realitou. Třeba zjistíte, že ne všechny uzavírky a omezení přináší jen negativa, dost často to, co přinesou, stojí opravdu za to

4 šifry

k rozetnutí na Plotní

16 minut

nejrychlejší čas

1 video

které pořád někam jede

9 kostiček

k rozstříhání a sestavení

Pokud chcete vědět víc, koukněte na detaily hry.

Hrajte!

Jak začít hru?

Všechny potřebné informace ke hře najdete na na stránce hry, včetně informace kde a jak začít a registračního formuláře pro váš tým.

Hru provozuje Turistické informační centrum města Brna - https://ticbrno.cz/.
Aktuální informace o otevírací době najdete na příslušné stránce TIC Brno.

Cryptomania se podílí na údržbě hry a pravidelné kontrole funkčnosti.

Parametry hry

Aby vás na startu hry nic nepřekvapilo

Pro koho je hra určená

Hra je určena pro 2–5 členné týmy. Vznikla primárně pro dospělé hráče, nicméně děti (10+) se do dílčích úkolů dokážou zapojit také. Hra je průchozí i pro týmy s kočárkem.

Obtížnost hry

Lehká hra (není potřeba mít předchozí zkušenosti z šifrovacích, únikových a jiných her). I tak vás může potrápit. A když nebude vědět, jak dál, můžete si otevřít nápovědu.

Délka hry

Během hry ujdete 1,5 km. Věříme, že hru zvládnete do hodiny.

Potřebné vybavení

Herní brožuru (nejlépe uděláte když si ji vytisknete, případně si pro ni můžete zajít do TIC na Panenské 1), plně nabitý chytrý telefon s připojením na internet, tužku a papír. Mohou se hodit nůžky, ale jde to i bez nich.

Kdy můžete hrát?

Kdykoliv, když máte chuť a výše zmíněné potřebné vybavení.

Místo startu

Prostor před restaurací Potrefená Husa
Ve Vaňkovce 462/1, 602 00 Brno

Výsledková listina

Primárním kritériem hodnocení je počet získaných bodů, sekundárním pak dosažený čas.

Pořadí Název týmu Získané body Celkový čas
1. Šumí mi z ruky 100 b. 00:19:51
2. Builders 100 b. 00:23:43
3. Mravce 100 b. 00:24:04
4. Krysa 100 b. 00:29:18
5. Párek 100 b. 00:31:12
6. Bratrstvo vepřového řízku 100 b. 00:31:25
7. HMM 100 b. 00:32:16
8. Milášek 100 b. 00:33:45
9. Řešitelé z Brna a okolí 100 b. 00:34:04
10. Koblížci s marmeládou 100 b. 00:34:16
11. e-feny 100 b. 00:35:06
12. Teplíci 100 b. 00:36:00
13. Celer řapíkatý 100 b. 00:36:01
14. Vořežpruti 100 b. 00:36:06
15. Bítešáci 100 b. 00:36:09
16. Iváš 100 b. 00:36:28
17. Barová feat. Kabelová 100 b. 00:36:34
18. Pučmelouni 100 b. 00:37:22
19. Tým 100 b. 00:37:43
20. AB test 100 b. 00:38:21

Zobrazit výsledky všech týmů

Mohlo by vás zajímat