Lehká hra v Brandýse a Staré Boleslavi pro dospělé, pro rodiny s dětmi

Šifry mistra Eduarda

Vydejte se na krátký výlet s panem Eduardem, konkrétně s Eduardem Petiškou, spisovatelem, který se narodil před sto lety – 14. května 1924. Pan Eduard miluje jízdu na kole a dneska na výlet kromě vás berem i svého syna Martínka. Ano, toho Martínka, který opečovával jablůňku a kterému napsal čítanku. Schválně, jaké další knížky jste od něj četli? Nějakou určitě najdete skoro v každé knihovně u nás.

I v knihovně, v Brandýse nad Labem, jeho knížky najdete. Ostatně, celá knihovna se po panu Petiškovi jmenuje, byl to významný místní občan. A k letošnímu významnému jubileu se v knihovně rozhodli s ním a o něm udělat celou šifrovací hru. Tak pojďte, pan Eduard už vyjíždí!

V této hře zjistíte více o nejstarší české historii, která se odehrávala právě v místě hry. V týmu o 2–5 hráčích během ní projdete souměstí Brandýs nad Labem-Starou Boleslav. Na 7 stanovištích vás čekají šifry, logické úkoly a získávání hesel.

1 spisovatel

na kole

7 šifer

které vyřešíte

6 věcí

které najdete

2 města

v souměstí

Pokud chcete vědět víc, koukněte na detaily hry.

Hrajte!

Jak začít hru

Všechny potřebné informace najdete na stránce hry, včetně informace kde a jak začít a registračního formuláře pro váš tým.

Hru provozuje a udržuje Knihovna Eduarda Petišky – www.knihovna.brandysnl.cz

Ke hře potřebujete herní kartu. Pokyny k získání karty najdete na stránce hry.

Parametry hry

Aby vás na startu hry nic nepřekvapilo

Pro koho je hra určená

Hra je určena pro 2–5členné týmy. Děti od 10 let se dokáží zapojit, od 12 let zvládnou luštit v samostatných týmech.

Obtížnost hry

Lehká hra, vhodná i pro začátečníky bez zkušeností s šifrovacími hrami.

Délka hry

Během hry ujdete necelé 2 km. Vyluštění vám zabere zhruba dvě hodiny.

Potřebné vybavení

Herní karta (získáte buď v Zámecké kočárovně v Brandýse nad Labem, Plantáž 2480 nebo v Informačním centru ve Staré Boleslavi, Jungmannova 468/4), tužka a především plně nabitý telefon s připojením na internet.

Kdy můžete hrát?

Kdykoliv, kdy budete mít chuť a potřebné vybavení. Pokud nemáte herní kartu, ověřte si otevírací dobu Informačního centra.

Místo startu

Hru lze začít na dvou místech, buď:
1. Zámecká kočárovna, Plantáž 2480, Brandýs nad Labem, nebo
2. Informační centrum, Jungmannova 468/4, Stará Boleslav.

Mohlo by vás zajímat
Zašifrovaná zaklínadla
Zašifrovaná zaklínadla

Milujete náš Šifrovací adventní kalendář? Tak toto je jeho letní varianta...
Dveře kouzelnické školy se prudce zabouchly. Za tvými zády. Nebyl to vyhazov, ale prostě jen další zkouška. Dobrodružství ve světě plném příšer i neuvěřitelných zážitků. Ale také plné obtížných úkolů, kouzel či zašifrovaných zaklínadel. Je čas vyrazit.

Se Sedmičkou do Trojské kotliny
Se Sedmičkou do Trojské kotliny

Výlet se šiframi okolo Vltavy? Na kole, na koloběžce nebo i pěšky. Vyrazte s námi a s MČ Praha 7 na výpravu Trojskou kotlinou.

Vyrazte s námi na Kamenku
Vyrazte s námi na Kamenku

Naše domovské Brno jsme v posledních letech trochu zanedbávali, co se týká nových her. Poslední vydanou hrou zde byl před lety Moravský Manchester a loni jsme alespoň řádně upravili naši první hru o dobývání Brna švédskou armádou. Teď ale přichází úplná novinka – Lišáci z Kamenky!