Lehká hra v Praze pro dospělé, pro rodiny s dětmi

Sedm ze Sedmičky

Je jich sedm a ač to zní jako počet trpaslíků, tak na pohádky už moc nejsou, nejmladší Kláře je 11 a nejstaršímu Michalovi 14. Jsou vlastně už skoro dospělí. Prostě kámoši, kteří bydlí v jednom bloku baráků na Praze 7. Prozkoumávají široké okolí a naštěstí tady je vždycky kam vyrazit. Řeka, Stromovka, Štvanice nebo pořád se proměňující Holešovická tržnice. Na kole dojedou sami klidně na Císařský ostrov nebo vyráží na skejtu a na bruslích na Letnou. Pojďte se s nimi projet či projít, objevit kus téhle městské části a dokázat, že dnešní mládež není o nic horší, než tomu bývalo před lety...

Některé pražské čtvrtě jsou s Vltavou spojené více, než jiné. Ale jednou z těch, ve kterých je Vltava zásadní hranicí, je právě Praha 7. Pojďte se vydat na procházku (či projížďku, jak je komu libo) kolem jejích břehů a dozvědět se i nějaké zajímavosti, které se s životem u řeky pojí. I pokud jste na Praze 7 vyrůstali, věříme, že vás zavedeme na místa, kam se běžně možná nedostanete a ukážeme vám, jak se tahle čtvrť mění a bude měnit. Podíváte se do parku nad Novou vodní linkou na Císařském ostrově či do úplně novotou vonícího parku U Vody.

V naší hře se vydáte prozkoumat život v okolí Vltavy. V týmu o 2–5 hráčích urazíte celkem něco okolo 6 kilometrů. Na 8 stanovištích vás čekají šifry, logické úlohy a získávání hesel.

2 nové

parky na Sedmičce

7 kamarádů

co s vámi pojedou

6 km

které urazíte

1 soused

a osm úkolů

Pokud chcete vědět víc, koukněte na detaily hry.

Hrajte!

Jak začít hru

Všechny potřebné informace ke hře najdete na stránce hry, včetně informace kde a jak začít, a registračního formuláře pro váš tým.

Hru provozuje a udržuje MČ Praha 7 – https://www.praha7.cz/

Ke hře potřebujete herní brožuru. Pokyny k jejich získání najdete na stránce hry.

Parametry hry

Aby vás na startu hry nic nepřekvapilo

Pro koho je hra určená

Hra je určena pro 2–5členné týmy. Vznikla pro dospělé hráče, nicméně děti (10+) se do dílčích úkolů dokáží zapojit také.

Obtížnost hry

Lehká hra, vhodná i pro začátečníky bez zkušeností s šifrovacími hrami.

Délka hry

Během hry ujdete cca 6 km. Věříme, že vám vyluštění zabere okolo 3 hodin (či méně, pokud zvolíte jako dopravní prostředek kola).

Potřebné vybavení

Herní brožura (získáte ji v Kafe Stánku v průchodu mezi nádražím Holešovice a komplexem Port7 nebo si ji vytiskněte), tužka a především plně nabitý telefon s připojením na internet.

Kdy můžete hrát?

Kdykoliv, pokud máte herní brožuru.

Místo startu

Nábřeží Vltavy, před komplexem Port7, Praha 7

Hra vznikla za přispění
Norské fondy
Státní fond Životního prostředí České republiky
Praha
Praha 7
Kafe stánek
Mohlo by vás zajímat
Zašifrovaná zaklínadla
Zašifrovaná zaklínadla

Milujete náš Šifrovací adventní kalendář? Tak toto je jeho letní varianta...
Dveře kouzelnické školy se prudce zabouchly. Za tvými zády. Nebyl to vyhazov, ale prostě jen další zkouška. Dobrodružství ve světě plném příšer i neuvěřitelných zážitků. Ale také plné obtížných úkolů, kouzel či zašifrovaných zaklínadel. Je čas vyrazit.

Se Sedmičkou do Trojské kotliny
Se Sedmičkou do Trojské kotliny

Výlet se šiframi okolo Vltavy? Na kole, na koloběžce nebo i pěšky. Vyrazte s námi a s MČ Praha 7 na výpravu Trojskou kotlinou.

Vyrazte s námi na Kamenku
Vyrazte s námi na Kamenku

Naše domovské Brno jsme v posledních letech trochu zanedbávali, co se týká nových her. Poslední vydanou hrou zde byl před lety Moravský Manchester a loni jsme alespoň řádně upravili naši první hru o dobývání Brna švédskou armádou. Teď ale přichází úplná novinka – Lišáci z Kamenky!