Lehká hra v Praze pro dospělé

Po stopách T. G. M.

Co si vybavíte, když se řekne Tomáš Garrigue Masaryk? Důstojného muže na koni? Starého prošedivělého pána s bradkou a kulatými brýlemi? Zamyšleného prezidenta?

Není divu. Masarykovi bylo v době, kdy v emigraci zahajoval svůj boj o samostatnou republiku, už 65 let. Nelze se tedy vůbec divit, že mladého Tomáše si umí představit málokdo.

Zveme vás na procházku Prahou, která byla pro Masaryka po velkou část života domovem. Bylo tomu tak v čase, kdy byl „pouhým“ profesorem známým mezi studenty a intelektuály. V době, kdy předkládal Čechům své myšlenky na češství a demokracii, ale i v čase, kdy zastával názory, které s náladou ve společnosti nesouzněly. Procházel ulicemi města bez povšimnutí jako jeho řadový občan, aby o pár let později projížděl stejnými místy se všemi prezidentskými poctami. Masaryk a Praha k sobě jednoduše patří.

6 šifer

na které narazíte

2 bonusy

které možná dáte

100 let

které oslavíte

1 vlajka

kterou sestavíte

Pokud chcete vědět víc, koukněte na detaily hry.

Hrajte!

Vydejte se po stopách T. G. M.

Hru provozuje agentura CzechTourism v rámci propagace oslav Společného století.

Vstup do hry je zdarma a všechny potřebné informace ke hře, včetně informace kde a jak získat herní brožuru najdete na stránce hry - hry.spolecnestoleti.cz/tgm.

Parametry hry

Aby vás na startu hry nic nepřekvapilo

Pro koho je hra určená

Hra je určena pro 2-5 členné týmy. Vznikla primárně pro dospělé hráče, ale děti (10+) se do dílčích úkolů dokážou zapojit také. Hra se dá s pomocí spoluhráčů absolvovat i s kočárkem, ale vyžaduje to trochu vynalézavosti a pochopení pro středověkou dlažbu.

Obtížnost hry

Středně těžká hra (nemusíte mít předchozí zkušenost se šifrovacími či únikovými hrami, ale jednotlivé úlohy vám mohou dát chvíli zabrat)

Délka hry

Věříme, že celou trasu hry (cca 2 km) zvládnete pohodlným tempem do dvou hodin.

Potřebné vybavení

Herní brožura (získáte na startu hry na pokladně Obecního domu v Praze, případně si ji můžete sami vytisknout), plně nabitý chytrý telefon s připojením na internet, tužka, papír a nůžky.

Kdy můžete hrát?

Hra je již uzavřena.

Místo startu

Obecní dům, náměstí Republiky 1090/5 110 00 Praha - Staré Město

Výsledková listina

Primárním kritériem hodnocení je počet získaných bodů, sekundárním pak dosažený čas.

Error: results not available

Zobrazit výsledky všech týmů

Mohlo by vás zajímat