Plnou parou vpřed!

Prožijte během jednoho výletu příběh pěti generací železničářské rodiny.

4 barvy
které vás pustí do hry
35 lokomotiv
které vám zamotají hlavu
2 mosty
které vás překvapí
1 nádraží
které ukrývá řešení

Vyrazte se svými přáteli
zažít pořádné dobrodružství!

Nebude to trvat příliš dlouho a uplynou celá dvě století od okamžiku, kdy českou krajinu začal dobývat nový a jedinečný vynález. První stroj, který dokázal bez pomoci zvířat zajistit pohodlnou a rychlou dopravu. Učinil z cest trvajících dny i týdny záležitosti pouhých hodin. Podobně jako my vzhlížíme k možným komerčním letům do vesmíru, vzhlížel člověk devatenáctého století k revoluci, kterou přinesla pára. A s párou přišla lokomotiva. Fascinující, téměř živoucí stroj, jemuž propadly celé generace a který se stal obživou, ba dokonce celým životem téměř nekonečného výčtu lidí. Dvě kolejnice mířící zdánlivě odnikud nikam. Neopakovatelný kolíbavý rytmus, nenapodobitelný, jedinečný, uhrančivý. Tu dum, tu dum, tu dum…

Dovolte nám vyprávět příběh o vlacích, které brázdí téměř dvě stě let českou krajinou. Povídejme si také o lidech, kteří k železnici patří. O rodinách a generacích zrozených ve strážních domcích a prožívajících každý den svého života v šatech špinavých od oleje, prachu i popela. Mluvme také o místech, kde jsou vlaky doma. O nádražích nebo o železničním muzeu, kde i dnes zadýchané parní lokomotivy stále prožívají svoji slávu a užívají si obdivných pohledů dětí i jejich rodičů.

Pozor, ke hře potřebujete knihu „Výlety za šiframi – Praha a Středočeský kraj“. Pokud ji nemáte, můžete si ji zakoupit v našem eshopu či u svého knihkupce.

 

Kupte si knihu!

Cena: 132,00  (~ 5) včetně DPH

Hra je součástí knihy Výlety za šiframi, která obsahuje společně hry Cibulka plná romantiky, Mikulášovy patálie a Plnou Parou vpřed!

V knize najdete vstupenky na všechny výše zmíněné hry.

Skladem

Detaily hry:

Pro koho je hra určená: Hra je určena pro 2-5 členné týmy. Vznikla primárně pro dospělé hráče, ale děti (10+) mohou být po boku rodičů plnohodnotnými pomocníky.
Obtížnost hry: Středně těžká hra (nemusíte mít předchozí zkušenost se šifrovacími či únikovými hrami, některé úlohy vám však mohou dát chvíli zabrat)
Délka hry: Během hry ujdete cca 8 km a věříme, že do 5 hodin ji dokončíte. Doporučujeme začít dopoledne.
Potřebné vybavení: Kniha Výlety za šiframi - Praha a Středočeský kraj, plně nabitý chytrý telefon s připojením na internet, psací potřeby, svinovací metr (stačí 2m). Může se vám hodit malé zrcátko.

Správce hry:
Luděk Hrnčíř, +420 720 737 390
hrncir@cryptomania.cz

Kdy můžete hrát
Kdykoliv, doporučujeme ale začít za světla.
Místo startu
Železniční nádraží, Řevničov

Výsledková listina

1. prööh :DD 60 b. 2:30:04
2. Skor skor ako neskor 60 b. 2:34:16
3. MZ! 60 b. 2:46:09
4. Méďové 60 b. 3:06:07
5. VaS 60 b. 3:07:48
6. MSantr & -Klarka- 60 b. 3:09:27
7. AC/KB 60 b. 3:13:03
8. HB team 60 b. 3:16:56
9. Olafi 60 b. 3:27:29
10. Karotky 60 b. 3:36:03

Celkové výsledky