Lehká hra pro dospělé, pro rodiny s dětmi

Sumec na suchu

Petr Sumec je mladý chytrý kluk, kterého čeká velká budoucnost. Tedy, čekala by, pokud by nežil v první polovině 19. století v Neratově, jeho otec nebyl zdejší baštýř a Petr nebyl jeho jediný syn, tedy ten, kdo to všechno jednou převezme. Chápejte, být baštýřem nebylo vůbec špatné povolání, ale Petr má prostě jiné sny. Ale dneska není čas snít. Starý baštýř Sumec si zlomil nohu a na mladého Sumce čeká hromada práce a zapeklitých úkolů.

Krásná oblast Pernštejnských rybníků s novou naučnou stezkou, mnoho kouzelných rybníků a dvě zábavné šifrovací hry v jednom – pro děti a pro dospělé. Vydejte se s Petrem Sumcem za líny, kapry a cejny. Poznejte, kolik práce je za péčí o rybičky a hráze.

V naší hře se vydáte prozkoumat okolí Pernštejnských rybníků v okolí Neratova nedaleko Lázní Bohdaneč. V týmu o 2–5 hráčích během ní projdete trasou naučné stezky. Na 6 stanovištích vás čekají šifry, logické úlohy a získávání hesel

2 rybáři

kteří se musí ohánět

8 druhů ryb

nejméně

4 km

přírodou

6 + 6 šifer

pro chytré hlavy

Pokud chcete vědět víc, koukněte na detaily hry.

Hrajte!

Všechny potřebné informace ke hře najdete na stránce hry, včetně informace kde a jak začít a registračního formuláře pro váš tým.

Hru provozuje a udržuje obec Neratov – https://www.neratov-novinsko.cz/

Hru můžete hrát buď s herním systémem nebo off-line pouze s herní brožurou. Informace o tom, kde brožuru vyzvednout, najdete buď níže nebo na stránce hry.

Parametry hry

Aby vás na startu hry nic nepřekvapilo

Pro koho je hra určená

Hra je určena pro 2–5 členné týmy. Připravili jsme dětskou a dospělou verzi hry.

Obtížnost hry

Lehká hra, vhodná i pro začátečníky bez zkušeností s šifrovacími hrami.

Délka hry

Délka hry je okolo 4 km. Vyřešit ji zvládnete zhruba za 2 hodiny.

Potřebné vybavení

Dospělí potřebují nabitý mobilní telefon s připojením k internetu. Děti hrají s herní brožurou, kterou si můžete vyzvednout ve skříňce v čekárně autobusové zastávky Neratov

Kdy můžete hrát?

Kdykoliv, když máte chuť a výše zmíněné potřebné vybavení.

Místo startu

Obecní úřad Neratov

Výsledková listina

Primárním kritériem hodnocení je počet získaných bodů, sekundárním pak dosažený čas. Zobrazuje se maximálně prvních 500 dokončených týmů.

Pořadí Název týmu Získané body Celkový čas
1. HoPS 60 b. 02:28:13
2. Bikeri 50 b. 02:31:44
3. Surikaty 50 b. 03:07:37
4. ČerMat 50 b. 04:42:58

Zobrazit prvních 500 týmů

Mohlo by vás zajímat
Hanojské, totiž Mayské věže
Hanojské, totiž Mayské věže

Při tvorbě hry Návrat Nefritového hada nám přebyla jedna šifra. Pokud už hru s pyramidami máte, můžete si šifru vyluštit s jejich pomocí. Šifra by
se tak měla jmenovat spíše Mayské věže. Zvládnete to?

Šifrovací adventní kalendář 2023
Šifrovací adventní kalendář 2023

Šifrovací adventní kalendář 2023 je tady. Upečený s láskou jako cukroví, po kterém rozhodně nepřiberete. Nazdobený krásnými ilustracemi a připravený k vytištění. Užijte si chytrý advent s Cryptomania!

Cesta k Nefritovému hadovi
Cesta k Nefritovému hadovi

Zajímá vás, co všechno je potřeba připravit, aby vznikla nová hra? Tak vstupte, otevíráme dveře do naší dílny soustruhů na vybroušené šifry a tkalcovských stavů k utkání příběhů.