Lehká hra v Neratově pro dospělé, pro rodiny s dětmi

Sumec na suchu

Petr Sumec je mladý chytrý kluk, kterého čeká velká budoucnost. Tedy, čekala by, pokud by nežil v první polovině 19. století v Neratově, jeho otec nebyl zdejší baštýř a Petr nebyl jeho jediný syn, tedy ten, kdo to všechno jednou převezme. Chápejte, být baštýřem nebylo vůbec špatné povolání, ale Petr má prostě jiné sny. Ale dneska není čas snít. Starý baštýř Sumec si zlomil nohu a na mladého Sumce čeká hromada práce a zapeklitých úkolů.

Krásná oblast Pernštejnských rybníků s novou naučnou stezkou, mnoho kouzelných rybníků a dvě zábavné šifrovací hry v jednom – pro děti a pro dospělé. Vydejte se s Petrem Sumcem za líny, kapry a cejny. Poznejte, kolik práce je za péčí o rybičky a hráze.

V naší hře se vydáte prozkoumat okolí Pernštejnských rybníků v okolí Neratova nedaleko Lázní Bohdaneč. V týmu o 2–5 hráčích během ní projdete trasou naučné stezky. Na 6 stanovištích vás čekají šifry, logické úlohy a získávání hesel

2 rybáři

kteří se musí ohánět

8 druhů ryb

nejméně

4 km

přírodou

6 + 6 šifer

pro chytré hlavy

Pokud chcete vědět víc, koukněte na detaily hry.

Hrajte!

Všechny potřebné informace ke hře najdete na stránce hry, včetně informace kde a jak začít a registračního formuláře pro váš tým.

Hru provozuje a udržuje obec Neratov – https://www.neratov-novinsko.cz/

Hru můžete hrát buď s herním systémem nebo off-line pouze s herní brožurou. Informace o tom, kde brožuru vyzvednout, najdete buď níže nebo na stránce hry.

Parametry hry

Aby vás na startu hry nic nepřekvapilo

Pro koho je hra určená

Hra je určena pro 2–5členné týmy. Připravili jsme dětskou a dospělou verzi hry.

Obtížnost hry

Lehká hra, vhodná i pro začátečníky bez zkušeností s šifrovacími hrami.

Délka hry

Délka hry je okolo 4 km. Vyřešit ji zvládnete zhruba za 2 hodiny.

Potřebné vybavení

Dospělí potřebují nabitý mobilní telefon s připojením k internetu. Děti hrají s herní brožurou, kterou si můžete vyzvednout ve skříňce v čekárně autobusové zastávky Neratov

Kdy můžete hrát?

Kdykoliv, když máte chuť a výše zmíněné potřebné vybavení.

Místo startu

Obecní úřad Neratov

Mohlo by vás zajímat
Zašifrovaná zaklínadla
Zašifrovaná zaklínadla

Milujete náš Šifrovací adventní kalendář? Tak toto je jeho letní varianta...
Dveře kouzelnické školy se prudce zabouchly. Za tvými zády. Nebyl to vyhazov, ale prostě jen další zkouška. Dobrodružství ve světě plném příšer i neuvěřitelných zážitků. Ale také plné obtížných úkolů, kouzel či zašifrovaných zaklínadel. Je čas vyrazit.

Se Sedmičkou do Trojské kotliny
Se Sedmičkou do Trojské kotliny

Výlet se šiframi okolo Vltavy? Na kole, na koloběžce nebo i pěšky. Vyrazte s námi a s MČ Praha 7 na výpravu Trojskou kotlinou.

Vyrazte s námi na Kamenku
Vyrazte s námi na Kamenku

Naše domovské Brno jsme v posledních letech trochu zanedbávali, co se týká nových her. Poslední vydanou hrou zde byl před lety Moravský Manchester a loni jsme alespoň řádně upravili naši první hru o dobývání Brna švédskou armádou. Teď ale přichází úplná novinka – Lišáci z Kamenky!