Lehká hra v Brně pro dospělé

Nebuď lama

Ahoj! Moje jméno je Eliška a budu dneska vaší průvodkyní po zoo. Zvířata mě fascinují už od malička, momentálně studuju obor Chovatel cizokrajných zvířat a pomalu se tak blížím ke svému snu – být chovatelkou v zoo. Často se sem chodím učit nebo jen tak procházet, tohle léto tu už jsem podruhé na brigádě. A kdybych mohla, tak tu i spím. Svoji exkurzi začínám vždycky jednoduchou větou: „Nebuď lama.“ Tak pojďte, bude to jízda. A nuda to nebude! Mám pro vás u mých nejmilejších zvířat připravených pár šifer. To je totiž má druhá vášeň. Jdeme na to. Jeden den v zoo prostě nikdy nestačí.

Jdete do brněnské zoo poprvé? Nebo ji znáte jako své boty? V obou případech si můžete k návštěvě zoo přibrat naši šifrovací hru a procházku mezi zvířaty si tak okořenit. Nejen šiframi, ale i zajímavostmi o některých obyvatelích zoologické zahrady. A opravdu se nedozvíte žádné profláknuté informace. Vybrali jsme ve spolupráci s chovateli v zoo věci, které jste skoro určitě nevěděli. My sami jsme teď o dost chytřejší… 

V naší hře se vydáte prozkoumat sedm různých zvířat. V týmu o 2–5 hráčích můžete projít jen trasu hry, která má necelý kilometr, nebo si k tomu přibrat různé odbočky po zoo. Na 7 stanovištích vás čekají šifry, logické úlohy a získávání hesel.

4 kontinenty

které navštívíte

7 zvířat

které poznáte trochu lépe

1 km

i s odbočkou na kafe

celá zoo

kolem vás

Pokud chcete vědět víc, koukněte na detaily hry.

Hrajte!

Jak začít hru

Všechny potřebné informace ke hře najdete na stránce hry, včetně informace kde a jak začít, a registračního formuláře pro váš tým.

Hru provozuje a udržuje Zoo Brno – https://www.zoobrno.cz/

Ke hře potřebujete herní brožuru. Pokyny k jejich získání najdete na stránce hry.

Parametry hry

Aby vás na startu hry nic nepřekvapilo

Pro koho je hra určená

Hra je určena pro 2–5 členné týmy. Vznikla pro dospělé hráče, nicméně děti (10+) se do dílčích úkolů dokáží zapojit také.

Obtížnost hry

Lehká hra, vhodná i pro začátečníky bez zkušeností s šifrovacími hrami.

Délka hry

Během hry ujdete necelý 1 km. Věříme, že vám vyluštění zabere maximálně dvě hodiny i se zastávkami u zvířat.

Potřebné vybavení

Herní brožura (získáte v obchodě se suvenýry U Tygra), tužka a především plně nabitý telefon s připojením na internet.

Kdy můžete hrát?

Kdykoliv v otevírací době Zoo Brno.

Místo startu

Zoo Brno, výběh u mar stepních

Výsledková listina

Primárním kritériem hodnocení je počet získaných bodů, sekundárním pak dosažený čas. Zobrazuje se maximálně prvních 500 dokončených týmů.

Pořadí Název týmu Získané body Celkový čas
1. Misa 70 b. 01:59:12
2. Párek 70 b. 02:03:01
3. Three Monkeys 70 b. 02:11:38

Zobrazit prvních 500 týmů

Mohlo by vás zajímat
Adventní kalendář 2023 bude!
Adventní kalendář 2023 bude!

Často v poslední době slýcháme jednu opakující se otázku. Pokud bychom parafrázovali slavný český film, tak by vypadala asi takto: “Nezlobte se, že vás zase obtěžujeme, ale my jsme se nezeptali, jestli máte zase kalendář. Máte na letošek adventní kalendář? A mohli bychom ho vidět?”

Konec Výletů za šiframi
Konec Výletů za šiframi

Jak jsme již delší dobu avizovali, všechny tři hry z knížky Výlety za šiframi, jsou nyní ukončené. Proč se tak stalo a co dělat, pokud knihu máte a hry jste nestihli, se dočtete níže. Rozhodně nemusíte zoufat, od jara (pokud vše půjde dobře) bychom dvě z her chtěli spustit znovu a samostatně. Ke hrám se tedy konečně dostanou i ti, co knihu nemají!

Prázdninové cestování
Prázdninové cestování

Přejeme krásné letní dny! Ať už máte odpočinek za sebou, zrovna balíte nebo pilně pracujete a schováváte si volno na poslední týden letních prázdnin. K bazénu nebo oceánu, na chatu, pod stan nebo do přímořského letoviska… posíláme jednu letní cestovatelskou šifru. Protože šifrování není nikdy dost.