Velmi lehká hra na doma pro dospělé

Brno v číslech

Statistika nuda je? Ale kdeže! Dokážeme vám, že statistiky, čísla a data umí být zábavný parťák

Tisíc lidí si loni nově zapsalo do kolonky „trvalé bydliště“ město Brno a počet obyvatel tak vzrostl na 381 tisíc. Dětí se zato narodilo (stejně jako jinde v České republice) ve srovnání s rokem 2021 méně. Nejméně v novodobé historii bylo rozvodů – 659. Nejen demografická, ale i další zajímavá data o městě (třeba kolik bylo požárů, kolik stál průměrně byt nebo kolik spadlo srážek) shrnuje zpráva Brno v číslech.

Každoročně připravuje oddělení dat, analýz a evaluací Magistrátu města Brna souhrn základních informací o Brně zachycující data za uplynulý rok pomocí jednoduchých infografik. Fakta jsou dostupná i v anglické mutaci. V červnu a červenci je Brňané uvidí i v offline prostředí: plakáty s vybranými čísly a odkazem na datový portál data.brno.cz se objeví zejména na zastávkách nebo na obrazovkách ve vozech MHD.

Třešničkou na pomyslném dortu je krátká šifrovací hra, určená pro veřejnost. Věříme, že nejen pobaví a umožní procvičit si mozek, ale může i motivovat k hlubšímu prozkoumání dat o městě.

1 město

Celé v číslech

6 témat

v detailu

6 šifer

vyřešíte je?

1 hodina

maximálně…

Pokud chcete vědět víc, koukněte na detaily hry.

Hrajte!

Jak začít hru

Všechny potřebné informace ke hře najdete na stránce hry, včetně informace kde a jak začít a registračního formuláře pro váš tým.

Hru provozuje a udržuje Oddělení dat, analýz a evaluací Magistrátu města Brna – https://data.brno.cz

Parametry hry

Aby vás na startu hry nic nepřekvapilo

Pro koho je hra určená

Hra je určena pro jednotlivce a až 5členné týmy. Je vhodná jak pro hravé dospělé, tak i starší děti. Naplno si ji užijí děti cca od 12 let (druhý stupeň ZŠ), kde nicméně předpokládáme zapojení učitele, rodičů či akčního oddílového vedoucího.

V případě, že hru budou hrát děti bez dospělých, doporučujeme ji dětem od 14 let.

Obtížnost hry

Velmi lehká hra (není potřeba mít žádné zkušenosti z šifrovacích, únikových a jiných her).

Délka hry

Hru určitě zvládnete do hodiny.

Potřebné vybavení

Telefon či počítač s připojením k internetu, hodit se může i papír a tužka na poznámky.

Kdy můžete hrát?

Kdykoliv, když budete chtít.

Místo startu

Hra je celá online. Začíná tedy přesně tam, kde chcete zrovna být, pokud tam máte připojení k internetu.

Mohlo by vás zajímat
Zašifrovaná zaklínadla
Zašifrovaná zaklínadla

Milujete náš Šifrovací adventní kalendář? Tak toto je jeho letní varianta...
Dveře kouzelnické školy se prudce zabouchly. Za tvými zády. Nebyl to vyhazov, ale prostě jen další zkouška. Dobrodružství ve světě plném příšer i neuvěřitelných zážitků. Ale také plné obtížných úkolů, kouzel či zašifrovaných zaklínadel. Je čas vyrazit.

Se Sedmičkou do Trojské kotliny
Se Sedmičkou do Trojské kotliny

Výlet se šiframi okolo Vltavy? Na kole, na koloběžce nebo i pěšky. Vyrazte s námi a s MČ Praha 7 na výpravu Trojskou kotlinou.

Vyrazte s námi na Kamenku
Vyrazte s námi na Kamenku

Naše domovské Brno jsme v posledních letech trochu zanedbávali, co se týká nových her. Poslední vydanou hrou zde byl před lety Moravský Manchester a loni jsme alespoň řádně upravili naši první hru o dobývání Brna švédskou armádou. Teď ale přichází úplná novinka – Lišáci z Kamenky!