Lehká šifrovací hra v Brně

Bitva o Brno

„Zítra naposledy udeříme na město. Ještě dřív než na Petrově bude zvonit poledne, musí být Brno naše. Jestli ne, odtáhneme,“ tak pravil na jaře roku 1645 švédský generál Torstenson, když už 4 dlouhé měsíce neúspěšně obléhal Brno. A to si myslel, že má za týden vítězství v kapse. Vždyť v brněnské pevnosti Špilberk se krčilo 400 vojáků a on přitáhl s 18 tisíci! Na dobytí Brna mu velmi záleželo – to jediné mu stálo v cestě k oblehnutí Vídně.

Láká vás objevovat skrytá tajemství a přicházet na kloub záhadám, nad kterými zůstává rozum běžného smrtelníka stát? Pokud ano, tak jste tu správně. Zkuste projít naší venkovní šifrovací hrou Bitva o Brno a dozvědět se tak, jak celé to obléhání Brna v roce 1645 dopadlo.

Jak tahle velká bitva probíhala? Kdo se severskému vůdci postavil? Co byl zač, kde bydlel a jaké léčky na Švédy vymyslel? A proč se tedy na Petrově zvoní dodnes poledne v 11 hodin? Čeká na vás historie zabalená v šifrách, logických úkolech a tajemných skrýších. Dokážete překonat všechny její nástrahy a dojít až do cíle?

Chci vstupenku!

3,5 km

kde budete v patách historii

3 hodiny

napínavé hry

13 míst

které musíte odhalit

13 úkolů

které musíte vyřešit

Pokud chcete vědět víc, koukněte na detaily hry.

Hra má časově omezené období kdy ji lze odehrát, to naleznete níže v detailech hry v sekci Kdy můžete hrát.
Koupit ve variantě

K vyzvednutí na startu

Herní materiály si vyzvednete na startu hry.

K vyzvednutí na startu

1 200  (~ 46) včetně DPH

Koupit ve variantě

Hra v dárkovém balení

Profesionálně vytištěné herní materiály v dárkové krabičce zašleme na vaši adresu.

Hra v dárkovém balení

1 200  (~ 46) včetně DPH

Parametry hry

Aby vás na startu hry nic nepřekvapilo

Pro koho je hra určená

Hra je určena pro 2–5 členné týmy. Vznikla primárně pro dospělé hráče, ale děti (10+) se do dílčích úkolů dokážou zapojit také. Hra se dá s pomocí spoluhráčů absolvovat i s kočárkem, ale vyžaduje to trochu vynalézavosti.

Obtížnost hry

Lehká hra (hra je vhodná na seznámení se se světem šifrovacích her, pro zkušenější hráče je to příjemná procházka zpestřená zajímavými šiframi)

Délka hry

Věříme, že celou trasu hry (cca 3,5 km) zvládnete pohodlným tempem do tří hodin.

Potřebné vybavení

Herní materiály (pokud je už nemáte, vyzvednete si je na startu hry v Moravské Galerii), plně nabitý chytrý telefon s připojením na internet a se čtečkou QR kódů, tužka a papír. Může se vám hodit i baterka či černá fixa, ale jde to i bez nich.

Kdy můžete hrát?

Hra je otevřena denně od 10:00.
V případě svátků či jiných významných dnů nás kontaktujte.
Doporučujeme začít v létě do 16:30, v zimě o něco dříve.
Hru bude možné v této podobě hrát pouze do konce roku 2021.

Místo startu

Moravská Galerie,
Místodržitelský palác, Moravské náměstí 1a, Brno

Výsledková listina

Primárním kritériem hodnocení je počet získaných bodů, sekundárním pak dosažený čas.

Pořadí Název týmu Získané body Celkový čas
1. Crucifixion light (Šámot Šekul, Jan K. Novotný, Pavel Otoupalík, Martin Schmörök , nebyl potřeba :)) 130 b. 01:37:05
2. Cryptomania.sk (Livia handlovičová) 130 b. 01:47:34
3. Bratislava 130 b. 01:49:00
4. Brno 007 130 b. 01:49:46
5. Tvůj tým 130 b. 01:50:29
6. Zánět osmiček 130 b. 01:52:54
7. IT Crowd (Lucka D. , Jirka D. , Lucka H. , Radim K. , Kuba B. ) 130 b. 01:53:42
8. Smarty Fidget Spinner Awesomenauts (Pari , Smůťa , Maťka , Ondřiška , Erika ) 130 b. 01:56:33
9. Night Stalkers (Lukáš , Magda , Standa , Pavel , Luboš ) 130 b. 01:57:04
10. MUNI 3 (Terka , Martin , Petr , Roman ) 130 b. 01:59:14
11. MUNI 1 (Jméno , Příjmení ) 130 b. 01:59:26
12. Bylo nás pět 130 b. 02:05:38
13. Moravia IT – Team 1 130 b. 02:07:01
14. Ropáci 130 b. 02:10:30
15. Kolegové z práce 130 b. 02:10:37
16. SEO zombies (Martin , Katka , Milan , Milan SK, Michal ) 130 b. 02:13:46
17. Kloníčci (David Kadlec) 130 b. 02:15:07
18. de-coders (Pavel Kubík, Lukáš Hübner, Radim Kříž) 130 b. 02:16:04
19. OP 130 b. 02:17:58
20. willy Team (Antonín Malec) 130 b. 02:18:35
21. CI5 130 b. 02:20:01
22. Zivotsky (jmeno ) 130 b. 02:21:09
23. Vlasta Egnerová 130 b. 02:21:18
24. Aplikovaní hrošíci 130 b. 02:22:24
25. IBM 2 130 b. 02:23:19
26. Undergrounders 130 b. 02:25:37
27. VEGA 130 b. 02:26:23
28. kunazeredrat 130 b. 02:27:02
29. MUNI4 (Jméno , Příjmení ) 130 b. 02:29:17
30. Moravia IT - Team 4 130 b. 02:31:05
31. Mimoni (Markéta Přibylová, Kateřina Kobosilová, Sylva Vespalcová, Karel Novotný) 130 b. 02:35:00
32. Chráněná dílna 130 b. 02:35:45
33. Mullerovi a spol. 130 b. 02:36:01
34. KPP (David , Petr , Anet , Lucka , Žaneta ) 130 b. 02:36:32
35. IBM 1 130 b. 02:36:35
36. Jan Šťásek 130 b. 02:37:52
37. slevomat10 (Eva Zoulová) 130 b. 02:38:14
38. 130 b. 02:38:20
39. 38 stupnu C 130 b. 02:38:20
40. NEPODSTATNI (Zjedna , Dvahoš , Trojta , Devětsil ) 130 b. 02:39:13
41. A-Team 130 b. 02:41:32
42. Kamenná čtyřka (Eva , Petr , Vendulka , Radek ) 130 b. 02:42:05
43. Eva Fibingerová (Eva Fibingerová) 130 b. 02:42:13
44. Team Pipik (Peter Fedorčák, Jana Fedorčáková, Michal Hošak, Evka Hošak) 130 b. 02:43:39
45. Princezny (Honza , Lucie , Kubo , Iveta ) 130 b. 02:44:06
46. Petrova rozlučka (Petr Kozák, a celá banda) 130 b. 02:44:30
47. Moravia IT - Team 3 130 b. 02:45:21
48. Petříčci 130 b. 02:45:44
49. Vojtici 130 b. 02:46:33
50. Pivoji 130 b. 02:46:38
51. LEMRONI (Josef Kožnárek, Bára Parmová, Eva Mazánková, Jana Klakurková) 130 b. 02:46:44
52. Trigama Brno (Jan , Vojta , Koli , Radek , Lukáš ) 130 b. 02:46:46
53. Petra Humlíčková 130 b. 02:46:47
54. Gumkači (JHPPOZ ) 130 b. 02:47:41
55. KunaMrkáNaDrát 130 b. 02:49:05
56. Hydratační pralesničky 130 b. 02:50:03
57. RAKEŤÁCI 130 b. 02:50:58
58. Husaci (Husák ) 130 b. 02:51:21
59. GOTOX 130 b. 02:51:37
60. Divnej pán a jeho krásky 130 b. 02:51:59
61. Dos Custodos Airbancos (Daniel Pecha, Zdeněk Míč) 130 b. 02:52:03
62. Veronika Bonhardová 130 b. 02:52:40
63. AAADS 130 b. 02:53:03
64. Adela Svidova 130 b. 02:53:35
65. Lucie Mácová 130 b. 02:54:11
66. Gumídci knížete Igora 130 b. 02:54:22
67. Nadace Partnerství 130 b. 02:55:28
68. Ultraliberální surikaty 130 b. 02:55:40
69. Endoplazmatická retikula (Hanka , Tom , Léňa , Mára ) 130 b. 02:55:59
70. Smyčkovi 130 b. 02:57:23
71. Marcela Opletalová (Marcela Opletalová, Daniel Serafín) 130 b. 02:57:58
72. Martin Mráz 130 b. 02:58:01
73. VIDA! školám (Roman Štěpánek) 130 b. 03:00:07
74. Já a můj tým 130 b. 03:00:28
75. Emcéčko (Lenka Vávra, Radka Tráva, Gita Gajda, Petr Kámen, Marcela Ruda) 130 b. 03:03:46
76. Represivní rosnice 130 b. 03:05:03
77. Naveveričkovaný speed 130 b. 03:05:31
78. Ani Macková 130 b. 03:05:40
79. Michaela Rojíková 130 b. 03:06:11
80. Michala Lehotská 94 1 130 b. 03:07:34
81. Banda (Pepa , Lenka , Lenka , Jitka , Tereza ) 130 b. 03:07:54
82. Josef Zachar 18 1 130 b. 03:08:58
83. Alpacy 130 b. 03:09:22
84. Barbora Jirku (Barbora Jirku, Romana Věžníková, Michaela Mervartová) 130 b. 03:09:58
85. Mária Kavecká 130 b. 03:14:13
86. #mirka (Šárka Kobzová) 130 b. 03:14:48
87. Roman Štěpánek 130 b. 03:15:19
88. Achjo (Martina , Markéta , Jan , Erik , Jana ) 130 b. 03:15:28
89. voucher1211 (Jan Kolštom) 130 b. 03:16:29
90. Behaviorální kaloni 130 b. 03:17:29
91. Veronika Bonhardová 130 b. 03:17:40
92. Celta (Veronika Brázdilová) 130 b. 03:17:48
93. N&N team (Zbyněk Nedoma , Maria Neslusanova , Ivo Nedoma , Vlasta Nedomova) 130 b. 03:18:24
94. @fei.com (jmeno ) 130 b. 03:18:32
95. Tibor Somogyi 130 b. 03:18:39
96. Hana Mácová 130 b. 03:18:43
97. Michaela Veselá 130 b. 03:20:35
98. slevomat16 (Jitka Březinová) 130 b. 03:22:11
99. Iva Pikalová 130 b. 03:22:45
100. slevomat9 (Hana Barnatová) 130 b. 03:23:16
101. Debatní bodloci 130 b. 03:24:40
102. S Baru do baru (Lýdie Holešovská, Jan Holešovský, Richard Kazda, Daniel Kazda, Marta Kučerová) 130 b. 03:25:00
103. buřtíci (MC EDA, Petr Bajza, Veselá Kopa) 130 b. 03:25:49
104. Draci (Miroslav Ondruš) 130 b. 03:25:52
105. Jméno týmu (jméno , jméno ) 130 b. 03:28:43
106. SONY (Sabina Stemonová, Vanda Sobková, Ondřej Nykl, Jiří Sobek) 130 b. 03:33:37
107. Čtvrtek 130 b. 03:35:48
108. Doušková 130 b. 03:36:40
109. brains 130 b. 03:36:48
110. Mrazici (Kateřina , Martin , Kačenka , Ema ) 130 b. 03:37:40
111. Fixní kočky 130 b. 03:39:47
112. Tým A (Jana Kopecká, Lešek Franek) 130 b. 03:42:04
113. Brňáci (Jméno Příjmení) 130 b. 03:42:30
114. Fibišáci (Petra Tylichová, Lenka Raudenska, Romana Šutová, Žížal ) 130 b. 03:46:33
115. Kyblík a Vrtulník (Loveček , Mičlík , Pavlík , Kyblík ) 130 b. 03:48:03
116. Veletržní kotulové 130 b. 03:49:16
117. Kulizi & spol. 130 b. 03:51:14
118. Kuzlatka 130 b. 03:51:24
119. Anonymní výři 130 b. 03:53:13
120. Trnaváci 130 b. 03:55:09
121. Endogenní tukani 130 b. 03:58:05
122. EM (Michal Mrázek, Eva Mrázková ) 130 b. 03:58:44
123. Epizodní krajty 130 b. 03:58:53
124. Kubíčková (Karolína Kubíčková) 130 b. 04:02:41
125. Rožcovi 130 b. 04:03:21
126. Caramelky M (Jana Mrhačová, Pavla Mrhačová, Petra Mrhačová, Václav Mrhač, Vojtěch Mrhač) 130 b. 04:05:30
127. Štěpánka Kerdová (Štěpánka Kerdová, Eva Nováčková, Ivana Fraňková, Katka Stavková) 130 b. 04:05:30
128. CryptoGatewayInformation Members 130 b. 04:07:06
129. Česká spořitelna - 1. tým (Česká spořitelna) 130 b. 04:07:48
130. Liga proti fyziologii (Igor Chalás, Katarína Chalásová , Filip Kuric, Dominika Porubská , Adamko Moravec) 130 b. 04:08:37
131. Tým nevěsty (Lenka Javůrková) 130 b. 04:10:52
132. Boris Janča 66 1 130 b. 04:13:54
133. Amálie Rosíková 130 b. 04:22:55
134. Jan Smetana 130 b. 04:23:55
135. Michal Krajčírovič 130 b. 04:30:42
136. Pavel M. 130 b. 04:31:48
137. Zdeněk Bobek 130 b. 04:32:41
138. Vladimír Kurfürst (Vladimír Kurfürst) 130 b. 04:39:22
139. Markéta Drápalová 130 b. 04:45:05
140. Kristýna Marošiová 130 b. 04:52:16
141. POKR 130 b. 04:52:37
142. Jitka Kovařiková 130 b. 05:07:05
143. Petr Šimeček 130 b. 05:10:39
144. Hobíci 130 b. 05:21:04
145. Werner team 130 b. 05:21:32
146. Rondici 130 b. 05:23:33
147. TomasataS (Marie Tomášová, Jan Tomas2x, Stanislav Skalicky, Ondrej Tomas, Simon Tomas) 130 b. 05:33:44
148. Martin Blatný 130 b. 06:00:23
149. Myšky & HONZAPETA 130 b. 06:21:03
150. Tomas Pavlicek 130 b. 06:23:36
151. Žďárští šakali (LLaarryy , Titinka , Peťas , Lůca , Bobo ) 130 b. 06:29:03
152. Santovy koule (Jakub Langer) 130 b. 07:37:57
153. Termofilní zebry 130 b. 08:14:32
154. Lumír Krejčí 130 b. 28:18:43
155. Návštěvníci 130 b. 30:03:41
156. Haluzáci (Hoďa Matouš, Pítrs Jedlička, Ondra Mars, Waikiki Jílková, Krtek Šárka Marzová) 128 b. 03:24:53
157. Kostohryzalovi (Kateřina Němečková, Jan Fišer) 128 b. 03:30:10
158. Svatava Vaculová 128 b. 05:48:08
159. Lovci pokladů z Albrechtic 128 b. 45:03:00
160. Ondřej Havelka 125 b. 02:39:56
161. Ondřej Melichar 125 b. 02:43:00
162. Slevomat 4 125 b. 02:51:29
163. Pungky's not dead colleagues (Jirka , Ondra , Lili , Petr , Pungky ) 125 b. 02:56:14
164. Roman Štěpánek 125 b. 02:58:29
165. Jitka Holotínová 125 b. 03:24:59
166. Peluma 125 b. 03:31:40
167. Langusty 125 b. 03:33:09
168. Intelektuální tesák 125 b. 03:33:17
169. Igor Špiřík 125 b. 03:35:13
170. Orli (Petr , Marketa , Orel , Hugo ) 125 b. 03:52:27
171. Jan Mrázek 125 b. 04:09:47
172. Lucie Mácová 125 b. 04:14:47
173. Boleslav Bárta 125 b. 04:18:02
174. Breithut 125 b. 04:26:21
175. Asertivní kolpíci 125 b. 04:27:23
176. Dalibor Filka 125 b. 04:31:29
177. Petr Snedar 125 b. 04:45:05
178. Michaela Jarkovska 125 b. 04:54:04
179. Daniela Voráčková 125 b. 04:58:52
180. Vystrelci (Radus , Martus , Martas , Vitus ) 125 b. 05:08:38
181. Pavlína Běhounková 125 b. 05:54:28
182. Spadb 125 b. 09:37:20
183. The HUBBERS 2 120 b. 02:09:05
184. MUNI 2 (Jméno , Příjmení ) 120 b. 02:20:11
185. The HUBBERS 1 120 b. 02:20:30
186. Pivní buldoci 120 b. 02:30:54
187. CCRJM 120 b. 02:44:31
188. slevomat15 (Lukáš Lacko) 120 b. 02:45:28
189. Radio Čas 120 b. 02:46:26
190. Nedámeto 120 b. 02:54:50
191. Špilberk 120 b. 02:58:19
192. Jiří Řihák 120 b. 03:09:41
193. Tibor Somogyi 120 b. 03:12:51
194. Petrov 120 b. 03:16:09
195. Irena Tomanová 120 b. 03:25:28
196. Tibor Somogyi 120 b. 03:27:14
197. De Čmeláš 120 b. 03:30:08
198. Tereza Hadamová 120 b. 03:37:29
199. Soňa Ryšavá (Soňa Ryšavá) 120 b. 03:39:17
200. Homolci 120 b. 03:41:01
201. Monika Dolejska 120 b. 03:43:01
202. Hana Gerlová 120 b. 03:55:29
203. HeKar 120 b. 03:56:00
204. Jan Zachoval 120 b. 04:02:50
205. innogy 120 b. 04:19:58
206. MBM (Monka , Bea , Eva ) 120 b. 04:20:02
207. slevomat13 (Iveta Rebrová) 120 b. 04:22:42
208. Nákeláci 120 b. 04:34:38
209. Štěpánka Kerdová 120 b. 04:39:19
210. Lukáš Novák 120 b. 04:45:06
211. Medojedi (Zbyšek Podhrázský) 120 b. 05:20:25
212. barbara mikova 120 b. 05:44:05
213. Marcela Macková 120 b. 05:45:30
214. Sarah Šedová 120 b. 06:12:43
215. Nikola Janiková 120 b. 06:41:14
216. Super baby (Zuzana Lennerová) 120 b. 08:46:53
217. My jsme šli spát (Jirka , Radka , Martin , Janík , Liduška ) 120 b. 24:47:13
218. Konstruktivní aligátoři 118 b. 03:10:04
219. Mazľavé pazuchy 118 b. 05:38:12
220. Šternberk 118 b. 16:45:50
221. USE-IT 115 b. 02:35:32
222. IBM 3 115 b. 02:48:03
223. Slevomat 3 115 b. 03:16:30
224. Helena Hustá (Helena Hustá, Iveta Zieglová, Květoslava Smutná, Jaromír Ziegl) 115 b. 03:24:55
225. 12345 (Tom , Dennis , Honza , Zdeňka , Terka ) 115 b. 03:42:46
226. Hygienistky 2 115 b. 04:09:00
227. Myšáci (Jana Fialová) 115 b. 05:38:38
228. Piraně (Hebelková ) 115 b. 27:34:06
229. Miriam Cedzová 115 b. 44:18:58
230. Příležitostní luštitelé 115 b. 238:19:36
231. Jiří Hanák 113 b. 03:22:03
232. Radio Petrov 110 b. 02:48:11
233. Alena Doležalová 110 b. 02:53:56
234. Martina Saitlová 110 b. 03:08:33
235. Haňulové 110 b. 03:49:33
236. Aleš Sikora 110 b. 03:53:04
237. Lucie Mácová 110 b. 03:54:11
238. Prostějosvké střely 110 b. 05:15:08
239. Ondřej Novák 110 b. 05:42:08
240. Endogenní Ústřičníci 110 b. 05:56:46
241. Jan Kilian 108 b. 04:15:51
242. Odpadlíci (Martina , Eva , Dominik , Míša , Petr ) 105 b. 02:43:16
243. Česká Televize 105 b. 03:31:27
244. Slepičky 105 b. 28:56:54
245. Markéta Váňová 103 b. 03:29:52
246. Pasivní morčáci 103 b. 20:12:57
247. Kateřina Sklenářová 103 b. 76:43:40
248. Petra Vybíralová 100 b. 03:07:46
249. Tic1 100 b. 03:08:06
250. Kelimkari (V Jezek) 100 b. 03:19:29
251. Hygienistky 1 100 b. 03:24:58
252. Buldoci (Michaela Hanakova, Jakub Hanák) 100 b. 03:49:22
253. Kromeriz (Jindřich Láník) 100 b. 03:56:06
254. Šárka Šárka 100 b. 04:01:33
255. Gastro výlety 100 b. 05:22:21
256. Lenka Vávrová 98 b. 03:59:05
257. Joudici 96 b. 03:32:20
258. Veronika Bonhardová 95 b. 03:07:53
259. Hana Mácová 95 b. 03:53:56
260. Míňáci (Jana , Martin , Markéta , Petr ) 95 b. 03:58:19
261. Patrik Konečný 95 b. 05:50:49
262. Martin Hanzl 93 b. 05:05:56
263. Luděk Špriňar 91 b. 04:05:09
264. Česká spořitelna - 2. tým (Česká spořitelna) 90 b. 03:16:50
265. Ajfoni 90 b. 03:53:27
266. Hana Mácová 90 b. 04:04:38
267. Olga Knop-Kostková 85 b. 06:34:31
268. H.D.B. Theory (John Dostál, Caleb Dostál, Hannah Dostálová, Samuel Dostál, Abram Dostál) 85 b. 06:49:13
269. Eva Križalkovičová 76 b. 06:28:20
270. Eva Mrázková 75 b. 03:59:21
271. Jurajdi 75 b. 04:03:59
272. 3*30 (Zuzana Hovorková ) 75 b. 05:32:38
273. Hana Mácová 73 b. 03:50:59
274. holky ze střední (Lenka Hrubá) 73 b. 05:02:52
275. Klára Nedorostová 70 b. 04:55:42
276. Pavel Vacek (Pavel Vacek) 70 b. 05:45:55
277. Efemérní velbloudo 5 b. 01:18:38
Partneři trailu
Muzeum města Brna
CCRJM
Alfa Pasáž
DONUM
Mohlo by vás zajímat