Lehká hra v Krnově pro dospělé

Kruh, rohy a hvězdy

Krnovský městský znak opřádá tajemství ohledně jeho vzniku. Kruh, rohy a hvězdy. Žlutá a modrá barva. To je vše, co o něm můžeme říci. Proč však městský znak vypadá právě takto? Nikdo neví.

První zmínka o existenci znaku je už z počátku 14. století. Ale tím to končí. Zbývají jen dohady a neověřené legendy… Vy ho můžete vidět třeba při pohledu na nádhernou budovu radnice.

Ovšem v květnu roku 2020 byla nečekaně objevena pozůstalost jistého pana Buczeka. A v ní jeho deník, ve kterém tvrdí, že tajemství odhalil!

Vytvořte tým a vydejte se po stopách zápisků v deníku s naší venkovní šifrovací hrou v Krnově. Dokážete rozluštit tajemství 700 let starého znaku? Určitě při tom poznáte spoustu zajímavých míst tohoto krásného města.

1 radnice

se spoustou zajímavostí

1 symbol

určitě magický!

1 vyhlídka

na celé město a okolí

2 jazyky

kterými se zde mluví

Pokud chcete vědět víc, koukněte na detaily hry.

Hrajte!

Jak začít?

Všechny potřebné informace ke hře najdete na na stránce hry, včetně informace kde a jak začít a registračního formuláře pro váš tým.

Hru provozuje a udržuje Turistické informační centrum Krnov - http://www.infokrnov.cz/.

V Turistickém informačním centru si před startem musíte vyzvednout herní brožuru (nebo si ji můžete vytisknout sami) a zde by měli umět zodpovědět veškeré otázky ohledně fungování a dostupnosti hry.

Parametry hry

Aby vás na startu hry nic nepřekvapilo

Pro koho je hra určená

Hra je určena pro 2–5členné týmy. Vznikla primárně pro dospělé hráče a starší děti, nicméně mladší děti (cca 8+) se do dílčích úkolů dokážou zapojit také.

Obtížnost hry

Lehká hra (hra je vhodná na seznámení se se světem šifrovacích her, pro zkušenější hráče je to příjemná procházka zpestřená zajímavými šiframi)

Délka hry

Během hry ujdete 2,5 km a věříme, že do dvou hodin ji dokončíte.

Potřebné vybavení

Ke hře potřebujete telefon s připojením k internetu, tužku a herní brožuru. Tu získáte v Turistickém informačním centru Krnov, kousek od startu hry.

Kdy můžete hrát?

Pokud již máte herní brožuru, tak kdykoliv.

Místo startu

Hra fyzicky začíná na Hlavním náměstí v Krnově, před budovou radnice.

Partner hry
Město Krnov
Mohlo by vás zajímat