Středně těžká šifrovací hra v Praze

Avraham Harshalom

Na dohled od elegantní budovy Veletržního paláce, mezi ulicemi Veletržní, Strojnickou a Dukelských hrdinů se před druhou světovou válkou nacházel areál výstaviště, kterému se říkalo také Radiotrh. Chátrající objekt se stal v letech 1941–1945 shromaždištěm Židů, první zastávkou na smutné pouti, která začínala šikanou a ztrátou občanských práv a obvykle končila smrtí v plynových komorách.

Vypravte se s námi do ulic válkou pustošené Prahy. Možná to občas nebude veselé vyprávění, ale věřte tomu, že na každou kapku beznaděje, dostanete jeden kbelík odhodlání. Najdete místa, kde historie prošla v těžkých botách a dostane se vám odpovědí na řady otázek. V neposlední řadě prozradíme ledacos o odvážném mladíkovi Avrahamu Harshalomovi.

Objevte příběh o odvaze a naději tak, jak jej vypráví Paměť národa, se šifrovací hrou Avraham Harshalom, nechte se vtáhnout do napínavého příběhu a objevte méně známá místa v Praze.

Chci vstupenku!

2 hodiny

pod které to nedáte

3 kilometry

které na vás čekají

26 písmen

každé s jinou váhou

16 pražců

ze kterých to vykoukáte

Pokud chcete vědět víc, koukněte na detaily hry.

Koupit ve variantě

K vyzvednutí na startu

Herní materiály si vyzvednete na startu hry.

K vyzvednutí na startu

990  (~ 38) včetně DPH

Koupit ve variantě

Hra v dárkovém balení

Profesionálně vytištěné herní materiály v dárkové krabičce zašleme na vaši adresu.

Hra v dárkovém balení

990  (~ 38) včetně DPH

Parametry hry

Aby vás na startu hry nic nepřekvapilo

Pro koho je hra určená

Hra je určena pro 2-5 členné týmy. Vznikla primárně pro dospělé hráče, nicméně děti (10+) se do dílčích úkolů dokážou zapojit také. Hra je vhodná i pro týmy s kočárkem a vozíčkáře (byť v některých místech budete muset využít delší trasu okolo).

Obtížnost hry

Středně těžká hra (nemusíte mít předchozí zkušenost se šifrovacími či únikovými hrami, ale jednotlivé úlohy vám mohou dát chvíli zabrat)

Délka hry

Věříme, že celou trasu hry (cca 3 km i s bonusy) zvládnete pohodlným tempem do tří hodin.

Potřebné vybavení

Herní materiály (pokud je už nemáte, získáte je na startu hry v Pražské kavárně), plně nabitý chytrý telefon s připojením na internet a dobré nůžky, se kterými něco ustřihnete.

Kdy můžete hrát?

Start hry je otevřen ve všední dny od 09:00–18:00. V sobotu a v neděli od 10.00–18.00.
(Jedná se o čas, kdy je nezbytné vyzvednout herní materiály, vlastní hru je možné odstartovat kdykoli.)

Místo startu

Pražská kavárna, Dukelských hrdinů 44, Praha

Výsledková listina

Primárním kritériem hodnocení je počet získaných bodů, sekundárním pak dosažený čas.

Pořadí Název týmu Získané body Celkový čas
1. tRiskáči 80 b. 01:31:23
2. Méďové (Pavel Sůva, Jitka Svědirohová) 80 b. 02:10:14
3. Tleskačovo kolo 80 b. 02:16:49
4. Civilizace 2 (Daniel Viktorín, Miroslav Rada, Elif Garajová, Adam Sikora, Ondřej Papík) 80 b. 02:17:17
5. MIchal Kučera 80 b. 02:21:48
6. Pandosaurus Unicorn 80 b. 02:31:11
7. Sokolici30/59 (Tadeas Musil, Michaela Čurdová , Adam Dlesk, Dorotea Cimburova) 80 b. 02:34:51
8. Sebranka (Tomáš , Libor , Jarda ) 80 b. 02:38:40
9. VaS 80 b. 02:39:20
10. Podhůrkou (Michal , Eliška , Renata , Kryštof ) 80 b. 02:42:03
11. PAKAZLAHTI (MICHAEL ROZBORA, Pavlina , Eliska ) 80 b. 02:53:37
12. Civilizace 1 (Martin Mach, Dominik Tělupil, Lenka Stará, Matěj Kocián) 80 b. 02:57:42
13. Jaroslav Ševčík 80 b. 03:06:22
14. Paměť národa 80 b. 03:06:55
15. Proxíci 80 b. 03:08:55
16. Rumcajz a Manka (Petra Sudzinová) 80 b. 03:12:24
17. Dvacettrojka Teplice (Veronika Holzknechtová, Jonáš Řebíček, Jiří Urban, Marek Haslinger, Pavel Urban) 80 b. 03:30:09
18. Potkani 80 b. 03:30:18
19. Čičíci (Olga Kostkanová) 80 b. 03:39:13
20. Dvě piva 80 b. 03:51:32
21. Defenzivní dingové 80 b. 03:51:34
22. J&M (Jitka Vopatová, Martin Vopat) 80 b. 03:54:04
23. Asmánci (Tomáš Asman, Veronika Asmanová) 80 b. 04:51:44
24. Ufaton 80 b. 05:04:28
25. Post Bellum 80 b. 05:50:07
26. Daniela Voráčková 80 b. 05:52:27
27. Aleš Lipový 80 b. 06:23:00
28. Bramboraci (Michal Berta) 80 b. 07:17:54
29. Anna Dotřelová 78 b. 04:01:46
30. VeKaKuVa 78 b. 459:54:01
31. Fríčo (Ondra , Vojta , Domča ) 75 b. 03:10:06
32. Vyparnici (Post Bellum) 75 b. 04:01:31
33. Čumáci (Tereza Jakešová, Magda Polmanová, Anna Lemberková) 75 b. 05:26:46
34. Post Bellum 70 b. 02:48:35
35. Kloníčci 70 b. 03:01:27
36. MRLKD 70 b. 03:10:22
37. Špacírkové 70 b. 03:30:05
38. Post Bellum 70 b. 03:34:32
39. ministerstvo zahradnictví 70 b. 03:44:17
40. KRUteam 70 b. 04:12:14
41. SPOK 70 b. 04:49:01
42. Červený koberec (Lucie Vundrlová, Olga Špringerová, Markéta Avakian, Veronika Kopřivová) 70 b. 05:03:09
43. Vítězný tým (Barbora Kollárová) 70 b. 05:03:13
44. Pučmelouni (Karel Stýblo, Alena Styblova, Styblovic family , Kubatovic family , Dana Palatova) 70 b. 06:07:01
45. KoJuKi (Iva Jurečkova) 70 b. 07:59:11
46. Enormní zebry 70 b. 20:12:05
47. Jin40 (PAMĚŤ NÁRODA) 70 b. 864:31:31
48. Post Bellum 60 b. 02:46:54
49. Post Bellum 60 b. 03:00:33
50. Post Bellum 60 b. 03:05:16
51. Lokomotiv (Honza Rybák, Mirek Dušín, Rychlonožka , Jonáš Hojer) 60 b. 03:12:18
52. Štěliška 60 b. 03:13:03
53. Gábi a Míra 60 b. 03:27:12
54. Jan Moudřík 60 b. 03:56:06
55. Viktorie Knězková 60 b. 04:02:33
56. PAMĚŤ NÁRODA 60 b. 04:18:18
57. Špendlíkové hlavičky 60 b. 04:41:36
58. Adéla Přikrylová 60 b. 08:36:12
59. Post Bellum ZS5 (Post Bellum) 60 b. 106:59:12
60. Hana Kolářová (Hana Kolářová, Míša , Maruška , Vojta ) 55 b. 02:24:14
61. Rekurzivní parmouni 55 b. 02:33:45
62. Post Bellum 55 b. 03:39:43
63. Čtyři roky spolu 50 b. 02:42:15
64. Dva 50 b. 03:09:20
65. Post Bellum 50 b. 03:17:02
66. Detektiv Kafka II 50 b. 03:28:46
67. Post Bellum 50 b. 03:56:15
68. PAMĚŤ NÁRODA 50 b. 04:55:47
69. Letní škol ÚSTR 50 b. 4130:57:35
70. Kili Team (Barbora , Vojtěch ) 45 b. 01:47:03
71. #mlikonamozku (Klára , Ludvík ) 45 b. 03:08:08
72. Ondřej Manina (Ondřej Manina, Tereza Fryčáková, Simona Valášková, Tomáš Valášek) 45 b. 03:12:51
73. Marcela Drhovská 45 b. 03:37:53
74. PAMĚŤ NÁRODA 45 b. 04:18:14
75. Brožovani 45 b. 06:11:49
76. Zakňaktel 40 b. 03:03:33
77. Post Bellum ZS7 (Post Bellum) 40 b. 03:20:27
78. Lahvi team (Jakub Hlaváček, Daniel Budáč, Miloš Beer, Pavlína Slezáková) 40 b. 03:22:15
79. Fencláci 40 b. 03:38:54
80. Šikulove (Martin , Michael , Petra , Lukáš ) 40 b. 03:43:36
81. Petra Bavšenkovová 40 b. 04:47:56
82. Efemérní orlície 40 b. 05:09:39
83. Václav Charvát 40 b. 05:39:49
84. Kreni (Post Bellum) 40 b. 07:21:06
85. PAMĚŤ NÁRODA 40 b. 2694:00:42
86. Post Bellum ZS4 (Post Bellum) 38 b. 05:04:04
87. Slevomat Tým (Slevomat Tým) 35 b. 02:58:30
88. Post Bellum 35 b. 03:00:42
89. ŽÚŽeny 35 b. 03:12:06
90. Post Bellum ZS6 (Post Bellum) 35 b. 03:15:35
91. Andirka 35 b. 03:23:17
92. Zuzana Rybová 35 b. 03:24:06
93. Březničáci (Post Bellum) 30 b. 03:44:23
94. Letní škol ÚSTR 30 b. 15:58:21
95. Zdeňka Fialová 25 b. 04:00:32
96. Post Bellum ZS9 (Post Bellum) 20 b. 03:07:50
97. Michala Baumanová 18 b. 03:25:53
98. Post Bellum ZS2 (Post Bellum) 8 b. 02:13:53
99. Rašíci (Post Bellum) 8 b. 02:33:04
Partneři hry
Paměť národa
Pražská kavárna
Mohlo by vás zajímat