Pravidla hry

Jak vstoupit do hry?

  1. Pokud ještě nemáte, zaregistrujte svůj tým do hry.
  2. Vezměte si tužku, plně nabitý chytrý telefon nebo tablet s připojením k internetu a vydejte se k Informačnímu centru Lesů ČR Křivoklát (Hradní 3, 270 23 Křivoklát).
  3. V informačním centru si vyzvedněte herní brožuru. Pokud chcete, můžete si ji vytisknout z pdf na formát A4, případně na formát A5 brožury.
  4. Přihlaste se do herního rozhraní a pusťte se do hry!

Užijte si hru!

Při průchodu stanovišti (kterých je 4 základní a 3 bonusová) získáváte body. Jejich počet se odvíjí od toho, jak samostatně hádanku (úkol) vyluštíte. Kdo chce, může hrát i na rychlost, tím si může polepšit v celkovém žebříčku.

  • Vyřešení úkolu: + 10 bodů
  • Nápověda k přesunu: – 2 body
  • Nápověda k úkolu: – 5 bodů
  • Přeskočení stanoviště zobrazením správného řešení: 0 bodů

Řešením hádanky je vždy jednoslovné smysluplné heslo – neznamená to však, že vám ze šifry nemůže vyjít například věta „Heslo je osud.“. V takovém případě od vás čekáme jako heslo slovo „osud“. Ve hře používáme anglickou abecedu o 26 znacích (CH jsou dvě různá písmena).

Část zadání získáte elektronicky v herním systému, většina vyžaduje i práci s brožurkou nebo s herní cedulí na konkrétním stanovišti. Na takovouto situaci vás však upozorníme. Vše ostatní, co potřebujete k vyřešení úkolů, najdete v blízkém okolí nebo si to nesete s sebou.

Úkoly plníte postupně. Jejich řešení však spolu vzájemně nesouvisí. Každý je potřeba řešit samostatně.

Pokud do systému zadáte dvě špatná hesla po sobě, další můžete zadat až za 2 minuty.

Při přesunech a také na jednotlivých stanovištích vám budeme odhalovat část příběhu o vodě a lese. Text příběhu neobsahuje žádné šifry, ale informace z něj můžete při řešení jednotlivých hádanek využít. Doporučujeme jej číst velmi pozorně!

Neprozrazujte prosím řešení hádanek. Je těžké si hru užít, pokud znáte dopředu řešení jednotlivých šifer. A velmi prosíme, chovejte se k všem herním prvkům ohleduplně.

Zajímá vás, kolik bodů získali ve hře ostatní? Nakoukněte do výsledkové listiny!