O hře

Můj příběh začal v centru Brna, na místě, které jsem jako rodilá Brňačka dobře znala, na místě, kterým jsem před tím tisíckrát prošla a stokrát jen tak proběhla. Od toho dne, kdy jsem zde prožila svoje tmavomodré dobrodružství už to místo nebylo nikdy jako dřív. Dostalo novou příchuť. Nový tvar i nový zvuk.

Moje jméno je Bára a tohle je můj příběh o setkání s Petrem. Kamarádem, který mi otevřel oči tím, že mi ukázal, jak vnímat svět i když mám oči zavřené.

Zveme vás společně na malou procházku Brnem. Brnem, které neznáte vůbec nebo jste si ho všimli jen okrajově. Brnem v jiné realitě, nikoli virtuální, ale zcela skutečné. Možná té nejskutečnější jaká může být.

Vítejte na startu šifrovací hry „Tmavomodré dobrodružství“!

Co je to šifrovací hra?

Hra, kdy váš tým o 2-5 hráčích prochází předem připravenou trasou, na které luští šifry, řeší logické úkoly a získává hesla. Vždy po zadání správného hesla do online herního systému se dozvíte polohu dalšího stanoviště.

Jak dlouho hra trvá?

Hra „Tmavomodré dobrodružství“ obsahuje 6 stanovišť. Průměrná doby hry je 2,5 hod.

Kde a kdy hra začíná?

Vstupenku na hru i její start najdete v Turistickém informačním centru města Brna na Radnické ulici č. 8. Začít hrát můžete kdykoliv kromě úterý v době od 09:30 do 17:30.

Co potřebuji ke hře?

Vstupenku (koupíte v Turistickém informačním centru), tým o 2-5 hráčích, herní kartu (tu získáte od pracovníků Turistického informačního centra města Brna na Radnické 8), alespoň 1 chytrý telefon s připojením na internet, tužku, papír a 1,5 hod času. To je vše!

Musím být matematik, abych dokázal projít hrou?

Určitě ne. Tato šifrovací hra je připravena i pro ty, kteří nemají se šifrovacími hrami žádnou zkušenost. Nicméně spočítat okna a podělit je počtem dveří…tak takhle lehké to zase není.

Originální šifrovací hru pro vás připravilo Turistické informační centrum města Brna ve spolupráci se společností Cryptomania s.r.o.

Bavte se chytře!