O hře

Můj příběh začal v centru Brna, na místě, které jsem jako rodilá Brňačka dobře znala, na místě, kterým jsem před tím tisíckrát prošla a stokrát jen tak proběhla. Od toho dne, kdy jsem zde prožila svoje tmavomodré dobrodružství už to místo nebylo nikdy jako dřív. Dostalo novou příchuť. Nový tvar i nový zvuk.

Moje jméno je Bára a tohle je můj příběh o setkání s Petrem. Kamarádem, který mi otevřel oči tím, že mi ukázal, jak vnímat svět i když mám oči zavřené.

Zveme vás společně na malou procházku Brnem. Brnem, které neznáte vůbec nebo jste si ho všimli jen okrajově. Brnem v jiné realitě, nikoli virtuální, ale zcela skutečné. Možná té nejskutečnější jaká může být. Vítejte na startu šifrovací hry Tmavomodré dobrodružství!

Co je to šifrovací hra?

Hra, kdy váš tým o 2-5 hráčích prochází předem připravenou trasou, na které luští šifry, řeší logické úkoly a získává hesla. Vždy po zadání správného hesla do online herního systému se dozvíte polohu dalšího stanoviště.

Jak dlouho hra trvá?

Hra Tmavomodré dobrodružství obsahuje 6 stanovišť. Průměrná doby hry je 2,5 hod.

Kde a kdy hra začíná?

Vstupenku na hru i její start najdete v Turistickém informačním centru města Brna na Radnické ulici č. 8. Začít hrát můžete kdykoliv kromě úterý v době od 09:30 do 17:30.

Co potřebuji ke hře?

  • Vstupenku (koupíte ji v Turistickém informačním centru),
  • herní brožuru (tu získáte společně se vstupenkou od pracovníků Turistického informačního centra),
  • tým o 2-5 hráčích,
  • alespoň 1 chytrý telefon s připojením na internet,
  • tužku a papír,
  • 1,5 hod času.

Musím být matematik, abych dokázal projít hrou?

Určitě ne. Tato šifrovací hra je připravena i pro ty, kteří nemají se šifrovacími hrami žádnou zkušenost. Nicméně spočítat okna a podělit je počtem dveří… Tak takhle lehké to zase není.

Originální šifrovací hru pro vás připravilo Turistické informační centrum města Brna ve spolupráci se společností Cryptomania s.r.o.

Bavte se chytře!