O hře

Hra Tajemství hlubin je šifrovací týmovou hrou, uvedenou magistrátem města Brna v roce 2018 rámci projektu “Brno, co není”. Jarní kolo projektu, do kterého hra patřila, je již za námi, nicméně hru je možné stále absolvovat.

Co je to šifrovací hra?

Hra, kdy váš tým o 2-5 hráčích prochází předem připravenou trasou, na které luští šifry, řeší logické úkoly a získává hesla. Vždy po zadání správného hesla do online herního systému se dozvíte polohu dalšího stanoviště.

Jak dlouho hra trvá?

Hra Tajemství hlubin obsahuje 4 stanoviště. Myslíme si, že hru je možné pohodlně zvládnout do hodiny.

Kde hra začíná?

Hra začíná v parku Lužánky, u informační cedule na místě uvedeném na mapě níže.

Zobrazit na mapy.cz

Co potřebuji ke hře?

Zaregistrovaný tým o 2-5 hráčích, herní brožuru – můžete si ji stáhnout a vytisknout. Dále potřebujete dobře nabitý chytrý telefon s připojením na internet, tužku, papír a nůžky.

Pro koho je hra určena

Hra je určena pro 2-5 členné týmy. Vznikla primárně pro dospělé hráče a starší děti, nicméně mladší děti (cca 8+) se do dílčích úkolů dokážou zapojit také.

Informace o projektech

Na jednotlivých stanovištích vám bude systém odhalovat detaily o projektu, kterého se dané kolo týká, zajímavosti o nové podobě míst, kterými budete procházet. Tato sdělení neobsahují žádné šifry, ale informace z nich můžete při řešení jednotlivých úkolů využít.

Pokud se chcete na něco ohledně hry zeptat či nám něco napsat – neváhejte. Koukněte na stránku kontakt – najdete tam informaci o tom, kdo má tuto hru na starost.

Přejeme příjemnou hru!