Kachna
na prameni
Napínavá šifrovací hra

O hře

Kachna na prameni je týmová šifrovací hra, díky které netradičním způsobem projdete centrem Českých Budějovic. Váš tým o 2–5 hráčích prochází předem připravenou trasou, na které luští šifry, řeší logické úkoly a získává hesla. Vždy po zadání správného hesla do online herního systému na těchto stránkách se dozvíte polohu dalšího stanoviště.

Co potřebujete ke hře:

  1. Přečíst si pravidla hry,
  2. zaregistrovat tým do hry,
  3. herní brožura (přečtěte si v rámečku, jak ji získat)
  4. psací potřeby
  5. alespoň 1 chytrý telefon s připojením na internet,
  6. hodinu až dvě vašeho času. To je vše!

Pro koho je hra určena

Hra je určena pro 2–5 členné týmy. Hru si užijí jak týmy hravých dospělých, tak rodiny s dětmi. Hru si užijí naplno děti cca od 10 let, nicméně šikovní rodiče, učitelé či oddíloví vedoucí zapojí určitě i mladší děti.

V případě, že hru bude hrát tým dětí bez dospělých, doporučujeme ji dětem cca od 14 let. V průběhu hry se budou děti pohybovat na území mezi Vodárenskou věží a náměstím Přemysla Otakara II.

Herní brožura

Herní brožuru si můžete vytisknout či vyzvednout. Více informací, včetně návodu k tisku najdete po registraci a přihlášení na stránce “Herní materiály”.

Soubory k tisku:

Místo, kde lze brožuru vyzvednout:

  • Herní brožurku si fyzicky můžete vyzvednout na prvním stanovišti hry v areálu Vodárenské věže v Českých Budějovicích.

Jak dlouho hra trvá?

Hra Kachna na prameni obsahuje 8 stanovišť. Myslíme si, že hru je možné pohodlně zvládnout do dvou hodin.

Kde hra začíná?

Hra začíná v areálu Vodárenské věže v Českých Budějovicích, adresa Mánesova 41/6. Vstupte do areálu a projděte na nádvoří mezi budovami. Nedaleko fontány uvidíte hnědou truhlu. Po přihlášení do hry zjistíte, jak truhlu otevřít a zahájit hru.

Kdo za hrou stojí?

Originální šifrovací hru pro vás připravila vodárenská společnost ČEVAK a.s. ve spolupráci s Cryptomania s.r.o.

Pokud se chcete na něco ohledně hry zeptat či nám něco napsat – neváhejte. Koukněte na stránku kontakt – najdete tam informaci o tom, kdo má tuto hru na starost.

Přejeme příjemnou hru!