O hře

Šifrovací hra
Masaryk v Brně

Mohl být zámečníkem ve Vídni i kovářem v Čejči, ale osud měl zjevně jiné plány. Poslal Tomáše do německého gymnázia v Brně. Psal se rok 1865 a cesta ke vzdělání, ač nebyla pro chudého chlapce vůbec lehká, mohla začít.

Jen si to zkuste představit. Tomáš Masaryk vstupuje do Brna, zůstane zde jen několik let. Prochází ulicemi, kterými chodíte i vy. Jen těžko by uvěřil, že jeho jméno bude znát za několik desítek let celý svět. Teď má co dělat, aby vydělal dost peněz na živobytí. Talentovaný, nejvyšší a nejstarší ve třídě, s pocitem dospělosti a přiměřenou drzostí.

Pojďte se podívat, zda ho společně nepotkáme. Třeba na místech, která dnes nesou jeho jméno.

Co je to šifrovací hra?

Hra, kdy váš tým o 2-5 hráčích prochází předem připravenou trasou, na které luští šifry, řeší logické úkoly a získává hesla. Vždy po zadání správného hesla do online herního systému se dozvíte polohu dalšího stanoviště.

Jak dlouho hra trvá?

Hra „Masaryk v Brně“ obsahuje 6 stanovišť a 2 bonusy. Myslíme si, že hru je možné zvládnout do 2 hodin.

Kde hra začíná?

Hra začíná v Brně na ulici Lidická, před domem s číslem popisným 4.

Co potřebuji ke hře?

Tým o 2-5 hráčích, herní brožuru (můžete si ji stáhnout a vytisknout nebo si ji zdarma vyzvednout na recepci rektorátu Masarykovy univerzity na Žerotínově náměstí 627/9 v Brně, alespoň 1 chytrý telefon s připojením na internet, tužku, papír a 2 hodiny vašeho času. To je vše!

Pro koho je hra určena

Hra je určena pro 2-5 členné týmy. Vznikla primárně pro dospělé hráče, nicméně děti (10+) se do dílčích úkolů dokážou zapojit také.

Kdo za hrou stojí?

Originální šifrovací hru pro vás připravila Masarykova univerzita v rámci projektu Tři osudové roky a společnost Cryptomania s.r.o.

Přejeme příjemnou hru!